Microsoft

Premiera Surface Duo bez zasłużonej pompy. Niestety nam przyjdzie poczekać dużo dłużej.

Dawid Pacholczyk
Premiera Surface Duo bez zasłużonej pompy. Niestety nam przyjdzie poczekać dużo dłużej.
13

Surface Duo budzi skrajne emocje. Jedni go chcą, a inni uważają za śmieć. Niestety dla nas, ludzi poza Stanami Zjednoczonymi, przyjdzie dłużej poczekać na to, aby przekonać się do czego zdolne jest to urządzenie.

Nie da się ukryć, że bardzo podoba mi się konstrukcja jaką jest Surface Duo i nie mogę się doczekać pierwszych PRAWDZIWYCH recenzji tego telefonu. Microsoft zdaje sobie sprawę z tego, że robi coś niecodziennego i nietypowego, dlatego premiera Surface Duo nie będzie miała takiej pompy i przepychu na jaką zasługuję.

Premiera Surface Duo za pasem

Jak donosiliśmy, premiera Surface Duo będzie miała miejsce 10 września, a to oznacza, że od urządzenia wycenionego na $1399 dzielą nas tylko dni. Niestety jest jeden haczyk…trzeba mieszkać w Stanach Zjednoczonych. Jak donosi windowscentral, Microsoft zdecydował się na, tu cytuje:

Wyważone i etapowe podejście do dostępności, aby jak najlepiej odpowiedzieć na zapotrzebowanie klientów

A po naszemu? No cóż, pamiętacie takie urządzenie jak Surface RT którego wyprodukowano więcej niż mogli sprzedać? Zdaje się, że nie chcą powtórki z rozrywki i mają zamiar krok po kroku analizować jakie są szanse sprzedażowe i będą po prostu produkować kolejne partie w zależności od oczekiwań klientów.

Premiera Surface Duo zepsuta?

Poszperałem trochę i zauważyłem, że jest sporo negatywnych ocen takiego podejścia. Zdawać by się mogło, że premiera Surface Duo będzie jednym z najważniejszych wydarzeń tego roku i wszyscy go chcą. Jest to jednak mylny obraz, ponieważ w taki sposób wypowiada się jedynie garstka technologicznych geeków, do których pewnie i ja się zaliczam. Nie buduje to jednak realnego obrazu rynku.

O ile oczywiście jestem zawiedziony brakiem rozmachu podczas premiery Surface Duo i natychmiastowej dostępności na całym świecie, o tyle rozumiem podejście Microsoftu. Ich najnowszy smartfon to bardzo specyficzne urządzenie kierowane raczej do wąskiej grupy odbiorców. Wmawianie sobie, że wszyscy się na nie rzucą przypomina próbę zaklinania deszczu.

Kiedy premiera Surface Duo poza Stanami Zjednoczonymi?

Tutaj nie mamy konkretnej daty. Według windowscentral będzie to pierwsza połowa 2021 roku i nic dokładniejszego się nie znajdzie. Jedyne co jest tu „pewne” to to, że Microsoft będzie przyglądał się wewnętrznemu zapotrzebowaniu w USA i dostosuje swoją strategię. Oczywiście nie możemy wykluczyć scenariusza, w którym „dostosowanie strategii” będzie oznaczać brak premiery Surface Duo poza USA. Niestety taka jest rzeczywistość.

Nie pozostaje nam nic jak poczekać na swoje miejsce w kolejce. Za kilka dni możemy spodziewać się realnych recenzji od osób, które nie są winne Microsoftowi lojalności i zobaczymy czy Surface Duo ma szansę cokolwiek zwojować. Pierwsza generacja zapewne nie wykręci wyników sprzedażowych, brak NFC przeszkadza zbyt dużej ilości osób, nawet tym którzy z niego nie korzystają. Nadchodząca premiera Surface Duo powie nam co nieco o potencjalnej przyszłości drugiej generacji.

A Wy co myślicie o takim podejściu? Dobre? Złe?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu