Motoryzacja

Premiera nowej Skody Octavii, tak wygląda czeski hit eksportowy

KP
Kamil Pieczonka
16

Skoda już dzisiaj zaprezentuje nową wersję Octavii. Tomek Niechaj, który obecny jest na miejscu w Pradze, jutro opisze wam dokładnie zmiany wprowadzone w nowym modelu, ale jeśli chcecie to już dzisiaj możecie obejrzeć półgodzinną prezentację, która rozpocznie się dokładnie o 19:00.

Nowa Skoda Octavia 4. generacji

Na temat nowej Skody Octavii wiemy już praktycznie wszystko. Czeski producent już kilkanaście dni temu opowiedział nam o wymiarach czy wersjach silnikowych jakie będą dostępne w dniu premiery. Na początek samochód ma być dostępny w wersji kombi, która stanowi 2/3 całej sprzedaży. Liftback pojawi się nieco później, a w w drugiej połowie 2020 roku dołączy też wersja Scout oraz vRS.

Zobacz też: Skoda Octavia 4. generacji bez tajemnic

Nieco mniej wiadomo natomiast na temat samego wyglądu, do tej pory mieliśmy tylko oficjalne zdjęcia w maskowaniu, ale dzisiaj wszystko stanie się jasne. Jeśli chcecie być jednymi z pierwszych, którzy zobaczą nową Octavię to możecie to zrobić poniżej. Prezentacja zaplanowana jest na godzinę 19:00 i ma potrwać około pół godziny.

Jeśli natomiast chcecie skorzystać z rabatów na odchodzący model i zastanawiacie się, który model wybrać, to pomocny może być tekst Tomka Niechaja, w którym porównał Octavie z silnikami 1.0 TSI (115 KM), 1.5 TSI (150 KM) oraz 2.0 TSI (245 KM).

Skoda Octavia 2020 - zdjęcia

Tak jak wspominałem jutro możecie spodziewać się szczegółowych informacji na temat nowej Octavii od Tomka, który jest na miejscu. Wiele z tych informacji już znamy, jak chociażby ofertę silnikową czy najważniejsze technologie zastosowane w tym modelu, na czele z wirtualnymi zegarami i wyświetlaczem przeziernym na szybie. Wedle pierwszych informacji, Octavia pojawi się w polskich salonach już na początku przyszłego roku, wtedy też poznamy pełny cennik. Na początek dostępne będą dwie droższe odmiany Ambition oraz Style oraz dwa typy nadwozia - hatchback oraz kombi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu