Motoryzacja

Informacja o czasie pozostałym do zmiany świateł w nawigacji? Poproszę!

Kamil Świtalski
13

Czasami proste zmiany są tymi, które okazują się najbardziej efektywne. Tak może być z dodatkową informacją w nawigacji dotyczącą tego, ile czasu pozostało do najbliższej zmiany świateł

Nie ma się co czarować — Sygic nie należy do najpopularniejszych nawigacji samochodowych w Polsce. Ma swoje wierne grono użytkowników, znam ludzi którzy cenią sobie opcje które oferuje, ale jednak daleko jej do bycia na topie. Platforma regularnie przedstawia bardzo fajne nowości, które sprawiają że korzystanie z aplikacji staje się znacznie wygodniejsze: ot, jak planowanie podróży na komputerze i późniejsze przesłanie jej na smartfona czy wdrożenie asystenta głosowego który pozwala nam kontrolować aplikację bez odrywania wzroku od drogi. Teraz nadszedł czas na kolejną nowość: dodatek, który podpowie ile jeszcze do najbliższej zmiany świateł.

Ile czasu pozostało do zmiany świateł? Podpowie nawigacja Sygic

Sygnalizatory świetlne z odliczaniem nie są niczym specjalnie nowym, ale jest ich jak na lekarstwo. A to żadna tajemnica, że pozwalają one upłynnić ruch drogowy, bo kierowcy mają szansę wcześniej zaplanować manewry. Ich rolę chce zatem przejąć nawigacja, a dokładniej Sygic. Wraz z dodatkiem Advanced Driver Assistance System, jej twórcy będą informować o tym, jak długo światło pozostanie jeszcze zielone. Choć w pierwszej fazie obejmie ona 13 tysięcy sygnalizacji na terenie Stanów Zjednoczonych to fajnie widzieć takie pomysły wbudowane bezpośrednio w nawigację. Dzięki takim, na pozór prostym, usprawnieniom — ruch drogowy będzie bardziej płynny, ulice bezpieczniejsze, kierowcy zaś — mogąc wcześniej zaplanować działania — mają szansę zadbać o bardziej ekologiczną jazdę.

Niestety — jak już wspomniałem, póki co funkcja będąca częścią Advanced Driver Assistance System w nawigacji Sygic dostępna jest wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Mam jednak cichą nadzieję, że pomysł się przyjmie i niebawem zobaczymy ją również w innych częściach świata. Kto wie, może wówczas Sygic zachęciłby kierowców do przesiadki?

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu