Mobile

Premiera Nokii Lumii 530 coraz bliżej. Czy Nokia "Rock" okaże się godną następczynią modelu 520?

Mateusz Budzeń
Premiera Nokii Lumii 530 coraz bliżej. Czy Nokia "Rock" okaże się godną następczynią modelu 520?
19

Nokia Lumia 520 okazała się prawdziwym hitem wśród urządzeń z Windows Phone 8. Możliwe, że już niedługo zobaczymy następcę tego świetnego smartfonu. Według mnie najlepszym wyborem jeśli chodzi o tani smartfon jest Nokia Lumia 520. Oprócz atrakcyjnej ceny to niewielkie urządzenie od Nokii oferuje...

Nokia Lumia 520 okazała się prawdziwym hitem wśród urządzeń z Windows Phone 8. Możliwe, że już niedługo zobaczymy następcę tego świetnego smartfonu.

Według mnie najlepszym wyborem jeśli chodzi o tani smartfon jest Nokia Lumia 520. Oprócz atrakcyjnej ceny to niewielkie urządzenie od Nokii oferuje nam znacznie więcej, niż większość telefonów konkurencji w podobnym przedziale cenowym. Kupując najtańszą Lumię dostajemy bardzo dobrej jakości 4 calowy wyświetlacz, obudowę wykonaną z dobrej jakości materiałów, które zostały świetnie spasowane oraz mobilny system operacyjny od Microsoftu, który jest znacznie lepiej zoptymalizowany od Androida. Miałem przyjemność używać Lumii 520 przez trochę ponad 2 tygodnie i od tego momentu każdemu znajomemu szukającemu taniego smartfona polecam tą świetną 520-stkę. W związku z tym, że ta Nokia z Windows Phone 8 bardzo mi się spodobała to z niecierpliwością wyczekiwałem pierwszych informacji dotyczących jej następczyni.

Użytkownik twittera @evleaks poinformował nas, że Nokia pracuję nad kolejnym modelem Lumii, której nazwa kodowa to „Rock”. Według tego użytkownika pod nazwą „Rock” tworzona jest Lumia 530. Informacji podanej przez @evleaks nie powinniśmy traktować jako kolejnej plotki, ponieważ ten użytkownik już kilka razy trafnie zapowiedział premiery nadchodzących modeli smartfonów. Dokładne informację na temat Lumii 530 niestety nie są jeszcze znane. Z pewnością 530-stka zostanie wyposażona już w Windows Phone 8.1 i będzie jedną z pierwszych Nokii wydanych po przejęciu fińskiej firmy przez Microsoft. Ciekawe czy logo Nokii zostanie zachowane, czy może jednak zastąpi je logo Microsoftu.

Nokia Lumia 520 z pewnością mocno przyczyniła się do popularyzacji mobilnego systemu operacyjnego Microsoftu. Ta najtańsza Lumia sprzedała się sporo lepiej od innych smartfonów działających pod kontrolą Windows Phone 8. Jeśli jest następczyni okaże się usprawnioną wersją to prawdopodobnie czeka nas kolejny rekord sprzedaży tym razem jeszcze większy od tego ustawionego przez Lumie 520. Sukces najlepiej sprzedającego się smartfonu z Windows Phone pokazuje, że system giganta z Redmond potrzebuje ciekawych niedrogich smartfonów, aby móc zdobyć większe udziały na rynku. Obecnie pozostaje mi niecierpliwie czekać na kolejne informacje dotyczące Nokii Lumii 530 i mieć nadzieję, że jej premiera będzie już niedługo.


Źródło: neowin.net
Grafika: [1]

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu