Felietony

Pracuję na jednym ekranie. Warto przesiąść się na dwa?

Grzegorz Marczak
Pracuję na jednym ekranie. Warto przesiąść się na dwa?
101

Ciekawy jestem waszych doświadczeń z pracą na dwóch ekranach (i nie chodzi o iPada bo to dla mnie ani ekran ani praca). Jeszcze za czasów pracy w korporacji używałem laptopa i podłączonego obok dużego monitora. W tamtym momencie wydawało mi się, że jest to optymalny układ. Na jednym ekranie miałem r...

Ciekawy jestem waszych doświadczeń z pracą na dwóch ekranach (i nie chodzi o iPada bo to dla mnie ani ekran ani praca). Jeszcze za czasów pracy w korporacji używałem laptopa i podłączonego obok dużego monitora. W tamtym momencie wydawało mi się, że jest to optymalny układ. Na jednym ekranie miałem roboczy desktop na drugim natomiast przeważnie uruchomiony email i komunikator do śledzenia na bieżąco co się dzieje.

Teraz jednak patrząc na tę konfiguracje z perspektywy czasu nie jestem pewien czy dwa ekrany pomagają w efektywnej pracy czy tylko robią wrażenie, że są pomocne. Wyobrażam sobie, że dziś komunikaty z social media plus maile na tyle odciągnęły by mnie od podstawowej pracy iż efekt byłby jeszcze gorszy. Z drugiej strony, dużo efektywniej zapewne będzie wyglądać praca przy pisaniu artykułów, szczególnie w momencie kiedy trzeba przeszukać sieć aby znaleźć dodatkowe informacje, statystyki itp.

Oczywiście ktoś zaraz napisze, że wystarczy spróbować aby się przekonać. Mnie jednak ciekawią wasze doświadczenia, nie tylko czy warto czy nie warto, ale jeśli już korzystacie z dwóch lub więcej monitorów to jak sobie "poukładaliście" prace na nich?

Źródło zdjęcia

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu