Mobile

Pożyczałeś kiedyś coś i zapomniałeś komu? iLend jest dla Ciebie

Grzegorz Ułan
Pożyczałeś kiedyś coś i zapomniałeś komu? iLend jest dla Ciebie
1

Do dzisiejszego popołudnia myślałem, że wymyślono już aplikację do wszystkiego, okazuje się, że jeszcze parę rejonów jest niezagospodarowanych. Trafiłem właśnie na nową aplikację iLend, która pozwoli ogarnąć temat pożyczek różnego rodzaju wśród znajomych.

Osobiście rzadko coś pożyczam od kogoś, ale często zdarzało mi się pożyczyć coś komuś, i nierzadko ten ktoś o tym zapominał. Sytuacja niefajna, tak jak samo upominanie się o zwrot pożyczonego fanta czy gotówki.

Na szczęście mamy już na to apkę, zarówno na Androida jak i na iOS, która pozwoli, raz nie zapomnieć komu się pożyczało, a dwa temu komuś nie zapomnieć oddać. Aby móc skorzystać z aplikacji musimy zalogować się do niej przez konto Facebooka, to istotne dla funkcjonalności aplikacji.

Po założeniu konta możemy już dodawać pożyczone kwoty jak i inne przedmioty, które pożyczaliśmy komuś i co najważniejsze jest tez opcja dodawania fantów, które sami pożyczaliśmy od kogoś, więc działa to w dwie strony. W predefiniowanych kategoriach znajdziemy pieniądze, sprzęty komputerowe, ubrania książki, gry, a dla pozostałych pozycji mamy pozycje inne, które możemy zdefiniować później w opisie.

Po wybraniu właściwej kategorii przechodzimy do opcji dodania osoby, której pożyczaliśmy lub od której pożyczaliśmy. Możemy ręcznie ją wprowadzić, ale też można nawiązać do swojego kontaktu na Messengerze, w ten sposób ta osoba również będzie mogła zainstalować aplikację i u niej pojawi się odpowiednia pozycja w wybranej kategorii - pożyczone lub do oddania.

Aplikacja jest ładnie i przejrzyście wykonana, bez zbędnych bajerów, tylko to, do czego została stworzona. Myślę, że powinna ułatwić wśród znajomych ten zakres wzajemnych kontaktów, ewentualnie to też dobry sposób na dyskretne przypomnienie się znajomemu o zapomnianej przez niego pożyczce.

Strona główna iLend.
Aplikacja do pobrania z Google Play.
Aplikacja do pobrania z App Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu