Mobile

Nintendo nowym królem rynku gier na smartfony i tablety

Paweł Winiarski
Nintendo nowym królem rynku gier na smartfony i tablety
10

Jestem zaskoczony - Nintendo świetnie sobie radzi na rynku gier mobilnych przeznaczonych na smartfony i tablety, a świadomość marki wśród odbiorców z takimi sprzętami jest ogromna. Sukces, którego się nie spodziewałem. Brawo!

Animal Crossing: Pocket Camp rządzi, można się rozejść

Animal Crossing to dość specyficzna seria gier Nintendo, w których gracz wciela się w mieszkańca wioski i żyje pośród antropomorficznych zwierząt. To również jedna z tych serii, których nigdy nie potrafiłem zrozumieć i którą omijałem szerokim łukiem. Zupełnie inaczej niż 15 milionów użytkowników urządzeń mobilnych, którzy w tydzień pobrali Animal Crossing: Pocket Camp na swoje sprzęty. Oznacza to, że ten tytuł jest drugim najlepszym otwarciem mobilnym dla Nintendo, zaraz po Super Mario Run. Różnica jest jednak spora, bowiem przygody hydraulika w pierwsze 6 dni pobrano w 32 milionach "kopii". No ale hej, gdzie Mario, a gdzie Animal Crossing. Dla porównania jeszcze mniej popularne Fire Emblem Heroes zaliczyło 7 milionów. To są kapitalne wyniki! Z sukcesem w pobraniach nie zawsze idzie jednak w parze sukces monetyzacji - zobaczymy jak będzie tym razem.

#nintendokrol

Nintendo potrafi robić świetne gry - co do tego nikt nie może mieć wątpliwości. Firma ciągle wypuszcza prawdziwe perełki, czego doskonałym przykładem są produkcje trafiające na Switcha. Zelda, Mario Kart, nowa platformówka z Mario - to jedne z najlepszych gier tego roku i jeśli już macie lub rozważacie zakup tej konsoli, musicie dodać je do swojej kolekcji.

Doskonale pamiętam gdy Nintendo zapowiadało swoją obecność na rynku urządzeń mobilnych i nie dość, że nie kibicowałem temu pomysłowi (rozmienianie na drobne znanych marek), to w ogóle nie wierzyłem w ich sukces. Kolejne produkcje pokazują jednak, że firma czuje się tu świetnie i nie zamierza zwalniać tempa. Zwalniać nie zamierzają również gracze, którzy bardzo chętnie pobierają ich produkcje. Wygląda na to, że rządy w sklepach dla smartfonów i tabletów właśnie się zmieniają - przejmuje je firma, która wcześniej w ogóle się tu nie wybierała. Sam niewiele ostatnio gram na tego typu urządzeniach (wolę Switcha), natomiast cieszę się, że ten duży gracz tak dobrze się tu zaklimatyzował. To oznacza nie tylko dobre gry mobilne, ale i pieniądze dzięki którym magicy będą mieli zatrudnienie i szansę na stworzenie świetnych produkcji również na platformy Nintendo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu