Gry

Poznajcie Nvidię GeForce GTX 980 Ti - 4K i moc goniąca Titana X

Paweł Winiarski
Poznajcie Nvidię GeForce GTX 980 Ti - 4K i moc goniąca Titana X
13

Nvidia przygotowała nową wersję swojej flagowej karty, GeForce 980, nazwaną GTX 980 Ti. Osiągi pokazują jednak, że karta może zaoferować jakość podobną do ich bestii - Titana X. Wewnętrzne benchmarki Nvidii pokazują, że GeForce GTX 980 Ti jest w stanie obsłużyć Battlefielda 4 i Shadow of Mordor w...

Nvidia przygotowała nową wersję swojej flagowej karty, GeForce 980, nazwaną GTX 980 Ti. Osiągi pokazują jednak, że karta może zaoferować jakość podobną do ich bestii - Titana X.

Wewnętrzne benchmarki Nvidii pokazują, że GeForce GTX 980 Ti jest w stanie obsłużyć Battlefielda 4 i Shadow of Mordor w 4K, maksymalnych detalach, utrzymując framerate powyżej 30 klatek. GTA V natomiast, na ustawieniach Very Hight (również w 4K) w 31,6 fps. Nasz rodzimy Wiedźmin 3, oczywiście w 4K (choć dokładnych ustawień nie ujawniono) w klatkach 45. Imponujące wyniki.

Z zabawie w 4K najprawdopodobniej znacząco pomaga 6GB pamięci GDDR5. Widać, że Nvidia mocno inwestuje w to, by 4K stało się rozdzielczością przeznaczoną nie tylko dla maniaków z zasobnym portfelem, ale po prostu zwyczajnym standardem wysokiej jakości grania. Pozostaje jednak problem monitorów, których w domach graczy jest póki co jak na lekarstwo. Ale wszystko idzie ku dobremu - Nvidia zapowiedziała również nowe monitory 4K od Asusa i Acera, z technologią G-Sync.

Oczywiście nie powinno być nikogo zaskoczeniem, że Nvidia wspomina o DirectX 12, o którym myślano podczas tworzenia GeForce GTX 980 Ti. Na nowych bibliotekach procesor będzie w stanie lepiej wykorzystać swoją pamięć, by wyświetlić płyny, dym, ogień i zaawansowane efekty świetlne.

GTX 980 Ti będzie kosztować 649,99 dolara - ok. 2450 zł (50 dolarów mniej od pierwotnej ceny karty GTX 780 Ti). Dla przypomnienia - za Titan X zapłacicie 999 dolarów - ok. 3760 zł. Jeśli zdecydujecie się na zakup, czeka Was miła niespodzianka. Do każdej karty graficznej GeForce GTX 980 Ti będzie dodawana gra Batman: Arkham Knight.

grafiki: informacja prasowa

Źródło, informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Nvidiageforce