Gry

Polskie Lords of the Fallen okazało się sukcesem, ale na kontynuację przyjdzie nam trochę poczekać

Paweł Winiarski
Polskie Lords of the Fallen okazało się sukcesem, ale na kontynuację przyjdzie nam trochę poczekać
8

Tomek wystawił Lords of the Fallen mocną dziewiątkę. Ja dałbym tyle samo - wymagająca gra przypominająca serię Dark Souls była dokładnie tym czego oczekiwał gracz, który odbił się od trudnych japońskich produkcji. Oczywiście były mniejsze i większe błędy, ale mimo tego grze udało się odnieść sukces....

Tomek wystawił Lords of the Fallen mocną dziewiątkę. Ja dałbym tyle samo - wymagająca gra przypominająca serię Dark Souls była dokładnie tym czego oczekiwał gracz, który odbił się od trudnych japońskich produkcji. Oczywiście były mniejsze i większe błędy, ale mimo tego grze udało się odnieść sukces.

Lords of the Fallen to bez wątpienia najlepsza gra polskiego Ci Games. Świadczą o tym nie tylko niezłe recenzje, ale również wyniki sprzedaży, które utwierdzają w przekonaniu, że start nowej marki się udał. 900 tysięcy sprzedanych egzemplarzy jest tego dowodem, a gra powoli zbliża się już do miliona. Kontynuacja jest więc oczywista, niestety będziemy musieli poczekać na nią blisko dwa lata. CI Games wspomina o roku 2017 i w sumie bardzo dobrze, niech spokojnie pracują nad jeszcze lepszą i bardziej dopracowaną pozycją.

Nie pracujemy już z Deck 13. Zaczynamy koncepcyjnie, ale na pewno będziemy pracować z wieloma partnerami. Mieliśmy naszą wewnętrzną ekipę, jesteśmy odpowiedzialni za ogólną wizję gry i wiele kluczowych decyzji dotyczących projektu. Ponadto zajmujemy się procesem wydawniczym i marketingiem. Ale tak jak wiele innych dużych produkcji, wspieramy się firmami zewnętrznymi.

- mówi Marek Tymiński.

Co nie wyszło we współpracy z Deck 13?

Jeśli mamy być szczery - to poufne informacje. Rozmawialiśmy o wielu rzeczach, które moglibyśmy zrobć po premierze Lords of the Fallen, ale ostatecznie obie strony doszły do wniosku, że to się nie uda. Wiem, że pracują teraz nad innym projektem i życzę im powodzenia. Mamy jasną wizję i bardzo dobry pomysł na to, jak chcielibyśmy stworzyć Lords of the Fallen 2.

Wygląda też na to, że CI Games zdaje sobie sprawę z rzeczy, które nie dograły w jedynce i nie zamierza ich powtórzyć. Gra ma ukazać się w 2017 roku i nikt na razie nie chce wskazywać konkretniejszej daty premiery. Poznamy ją dopiero kiedy gra będzie w zaawansowanym stadium produkcji i firma będzie pewna, że dostarczy ją nam na czas.

Oczywiście sama informacja o pracach nad kontynuacją nie jest nowa. W grudniu 2014 roku Tomek Gop potwierdził, że firma pracuje nad drugą odsłoną Lords of the Fallen i podobnie jak teraz, niewiele dowiedzieliśmy się na temat szczegółów związanych z grą. Po jedynce oczekiwano wiele, pewni siebie twórcy zawsze mają później na karku graczy, którzy rozliczają ich z obietnic. W slangu growym można powiedzieć, że "CI Games dowiozło". Przy okazji dwójki będzie trudniej, firma sama zawiesiła sobie poprzeczkę wysoko i trzymam mocno kciuki, by dostarczyła nam jeszcze lepszą grę. Bo Lords of the Fallen to pierwsza "soulsowa" gra, przy której naprawdę fajnie spędziłem czas.

grafika: 1, 2

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

CI Gameslords of the fallen