Gry

Polacy tworzą grę dla niepełnosprawnych. Możemy im pomóc

Maciej Sikorski
Polacy tworzą grę dla niepełnosprawnych. Możemy im pomóc
7

Polski crowdfunding dzieli od amerykańskiego przepaść. I nie dotyczy to tylko sum zbieranych w serwisach. Ale można do tego podchodzić na zasadzie "nie od razu Kraków zbudowano". Pozostaje obserwować rodzime finansowanie społecznościowe i wspierać twórców, gdy pojawi się coś ciekawego. Zachęcam do t...

Polski crowdfunding dzieli od amerykańskiego przepaść. I nie dotyczy to tylko sum zbieranych w serwisach. Ale można do tego podchodzić na zasadzie "nie od razu Kraków zbudowano". Pozostaje obserwować rodzime finansowanie społecznościowe i wspierać twórców, gdy pojawi się coś ciekawego. Zachęcam do tego właśnie teraz - młodzi Polacy tworzą grę dla niepełnosprawnych i przydałoby się nasze wsparcie.

Nie ukrywam, że po przeczytaniu wstępu informacji, jaką otrzymałem, zmarszczyłem brwi i stwierdziłem, że sprawa jest mocno naciągana. Potem kręciłem też głową z niedowierzaniem, gdy oglądałem film, w którym ludzie stojący za projektem opowiadają o nim i proszą o kasę. Straszna amatorka i zdecydowanie nie pomaga to akcji. Może dlatego na koncie jest na razie 25 złotych. Dodam, że chcą zebrać 12 tysięcy złotych. Do mety zatem droga daleka. Ale przejdźmy do szczegółów.

Gra nosi nazwę Mafia: Settle in Chicago i jest mobilną platformówką, która początkowo miałaby się ukazać na Androida oraz iOS. Tematycznie nawiązuje, na co wskazuje nazwa, do świata gangsterskiego, bohater będzie czyścił miasto z kociego gangu. Proste? Proste. Czym gra ma się wyróżniać? Ano tym, że tworzy się ją z myślą o niepełnosprawnych. Co to właściwie odznacza?

Na rynku jest bardzo mało gier, które mają na tyle prostą nawigację, aby mogli z nich korzystać wszyscy. Dlatego dajemy możliwość zmiany rodzaju sterowania, zwiększenie kontrastu grafiki i zamianę barw (dla osób niedowidzących), bezproblemową obsługę jedną ręką.

Przyznam, że wcześniej nie zastanawiałem się nad tą kwestią, teraz dochodzę do wniosku, że niepełnosprawni faktycznie mogą mieć problem z obsługą niektórych aplikacji i byłoby fajnie, gdyby dostali grę skrojoną pod ich możliwości oraz potrzeby. Oczywiście należy pamiętać, że gra jest dla wszystkich - każdy fan platformówek, kina gangsterskiego i gier wzbudzających nostalgię powinien się nieźle bawić z tym tytułem. Na co ekipa zbiera pieniądze?

Konta developerskie: Jeśli się uda, to chcemy aby nasze gry pojawiły się na wszystkich systemach mobilnych.

Urządzenia Mobilne: Potrzebujemy ich by testować aplikacje

Licencje do silników graficznych: Takich jak Photoshop czy silników do tworzenia zaawansowanych gier

Marketing: Zaistnienie na rynku

Powyżej dorzucam jeszcze listę "prezentów", na które mogą liczyć darczyńcy. Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu w serwisie polakpotrafi.pl. Tam możecie wesprzeć rozwój Mafia: Settle in Chicago. Do dzieła ;)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Polskacrowdfiunding