Samsung

Poznajcie Galaxy Note Edge - smartfon z zagiętym ekranem

Maciej Sikorski
Poznajcie Galaxy Note Edge - smartfon z zagiętym ekranem
22

Kolejne urządzenie z bogatej premiery Samsunga to GALAXY Note Edge. Co go wyróżnia? Wyświetlacz, który zagięto na jeden z boków. Koreańska firma pokazywała już takie rozwiązanie dobrych kilka kwartałów temu, wiele osób zastanawiało się wówczas, kiedy producent wykorzysta to w swoim sprzęcie. Najwyra...

Kolejne urządzenie z bogatej premiery Samsunga to GALAXY Note Edge. Co go wyróżnia? Wyświetlacz, który zagięto na jeden z boków. Koreańska firma pokazywała już takie rozwiązanie dobrych kilka kwartałów temu, wiele osób zastanawiało się wówczas, kiedy producent wykorzysta to w swoim sprzęcie. Najwyraźniej przyszła odpowiednia chwila.

Po co w smartfonie takie zagięcie? Tłumaczono to już w przeszłości - mogą się na nim pojawiać przeróżne powiadomienia - nawet, jeśli główny ekran zajęty jest innym zadaniem. Przykład: użytkownik ogląda film, z boku pojawia się wiadomość tekstowa. Na krawędzi umieszczone będą też skróty do często używanych aplikacji. Co ze specyfikacją? Na dobra sprawę, Samsung skopiował tu Galaxy Note'a czwartej generacji. Z powodu zagięcia wyświetlacza trochę zmniejszył się jego rozmiar - w Edge jest to 5,6 cala. Rozdzielczość bocznego wyświetlacza wynosi 2560 х 160 pikseli. Ten sprzęt będzie sprzedawany jedynie w wersji z procesorem Qualcomm Snapdragon 805. Pamięć wbudowana to 32 lub 64 GB (można rozbudowywać).

Edge posiada akumulator o pojemności 3000 mAh, wymiary smartfonu wynoszą 151,3 х 82,4 х 8,3 mm przy wadze 174 g. Czy będzie to powszechnie dostępny sprzęt? Nie, flagowcem pozostaje Note 4 - Edge ma być raczej badaniem rynku. Samsung wprowadzi go do sprzedaży w wybranych krajach do końca roku.

Zdjęcia z artykułu pochodzą z theverge.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Galaxy Note Edge