Filmy

Gęsty i mroczny thriller "Powstrzymać mrok" od Netflix - nikt mi nie powie, że to źle wygląda [zwiastun]

Konrad Kozłowski
Gęsty i mroczny thriller "Powstrzymać mrok" od Netflix - nikt mi nie powie, że to źle wygląda [zwiastun]
7

Jak bardzo do serca serwis wziął sobie wasze nieprzychylne opinie na temat filmów określanych mianem Netflix Original? Śmiem twierdzić, że nie pozostały one bez odpowiedzi, skoro trzeci z rzędu zwiastun zapowiada naprawdę dobre, jak nie świetne widowisko? "Powstrzymać mrok" może być cholernie dobrym thrillerem.

Niskie oceny części, jeśli nie większości filmów Netfliksa, na pewno dały włodarzom firmy do myślenia - łatka, której trudno będzie się teraz pozbyć. może być krzywdząca dla kolejnych produkcji, dlatego warto bez uprzedzeń podchodzić do nowych filmów, które będzie proponować Netflix. A w nadchodzących miesiącach będzie ich całkiem sporo. Pisałem już wcześniej o szpiegowskiej produkcji "Kryptonim Anioł" oraz historycznym widowisku "Król wyjęty spod prawa" - obydwa tytuły zapowiadają się co najmniej udanie, dlatego nie jestem zaskoczony, że Netflix nie zwalnia tempa i ma dla nas nową propozycję.

"Powstrymać mrok" - dobrze zapowiadający się thriller Netfliksa na zwiastunie

"Powstrzymać mrok", w oryginale "Hold the dark", to thriller opowiadający o emerytowanym przyrodniku i ekspercie od tematyki wilków. Żyjący na uboczu Russel Core (Jeffrey Wright) otrzymuje pewnego dnia wiadomość z prośbą o pomoc. Niejaka Medora Slone (Riley Keough), mieszkająca na północy Alaski, jest autorką listu - okazuje się, że wataha wilków jest odpowiedzialna za śmierć jej syna. Teraz chce, by Core wytropił wilki i pomścił jej dziecko. Medora obawia się powrotu męża Vernona (Alexander Skarsgard) z wojny w Iraku, który nie będzie mógł zaakceptować straty. Pojawienie się w rodzinnych okolicach i poznanie prawdy spowoduje, że Vernon wpadnie w szał, a zapanować nad nim będzie starać się lokalny szeryf Donald Marium (James Badge Dale).

Za scenariusz filmu odpowiada Marcon Blair (wystąpił w "Gold"),  który napisał go na podstawie książki Williama Giraldiego o tym samym tytule "Hold the dark". Za kamerą stanął Jeremy Saulnier, który wyreżyserował między innymi dwa odcinki z nadchodzącego 3. sezonu "Detektywa" stacji HBO.

Premiera filmu "Powstrzymać mrok" odbędzie się na Netflix 28 września.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu