Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Facebook

Powrót do poprzedniego News Feeda w pewnym stopniu możliwy

KK
Konrad Kozłowski
15

Nie do końca usatysfakcjonowany najnowszym pomysłem Facebooka na wygląd News Feeda postawnowiłem poszukać sposobu na "złagodzenie" zmian serwowanych przez inżynierów pracujących z Markiem Zuckerbergiem. Oczywiście zupełny powrót do "starego dobrego" News Feeda nie jest możliwy, lecz dodatki do przeg...

Nie do końca usatysfakcjonowany najnowszym pomysłem Facebooka na wygląd News Feeda postawnowiłem poszukać sposobu na "złagodzenie" zmian serwowanych przez inżynierów pracujących z Markiem Zuckerbergiem. Oczywiście zupełny powrót do "starego dobrego" News Feeda nie jest możliwy, lecz dodatki do przeglądarek mogą nam nieco pomóc.

Zamykając temat nowego News Feeda, który nieprzerwanie powraca od kilku dni chciałbym przedstawić Wam dodatek do przeglądarek Chrome i Firefox o nazwie Old News Feed, po którego instalacji nasz Facebook zmieni wygląd. Ostatnia propozycja odnośnie wyglądu strumienia zakłada zmianę barwy tła, ikonek obecnych przy skrótach na lewym pasku oraz "zamknięcie" aktywności w swego rodzaju ramkach.

Niewielkie rozszerzenia pozwolą nam na zmianę koloru tła na białe, dzięki czemu strona z powrotem staje się nieco bardziej przejrzysta. Zaskutkuje to także utratą ramek wokół postów oraz przemianie okienka do postowania. Nie powróci nam dokładnie to, do którego byliśmy przyzwyczajeni, ale muszę przyznać że prezentuje się całkiem nieźle. To czego owy dodatek nie zmieni to wygląd górnego paska oraz prawego panelu, gdzie obecny jest nadal Ticker, którego wycofanie zostało zapowiedziane już jakiś czas temu.

Jak długo i jak skutecznie będzie służyć nam ten konkretny (i zapewne jeden z wielu) dodatków? Tego nie jeteśmy w stanie przewidzieć, lecz obserwując krążące opinie na temat dokonanych zmian wcale nie jestem pewien tego przez jaki czas Facebook postanowi nie wprowadzić kolejnych poprawek. Obserwując kolejne próby i usilne starania zastępów programistów zatrudnionych między innymi w Menlo Park nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego serwis ma tak duże trudności ze sprostaniem oczekiwaniom użytkowników.

Podobnie jak Paweł coraz częściej sięgam po aplikację Facebooka dla Windows 8, aniżeli odwiedzam wersję przeglądarkową. Również z powodu nieobecności Facebook Messengera dla Windows, ponieważ komunikator w karcie przeglądarki to po prostu nie komunikator, a pośrednie rozwiązania jak chociażby Skype nie pozwalają na wysyłanie wiadomości do nieaktywnych użytkowników.

Co ciekawe, do niedawna dość często można było natrafić na poradniki "jak włączyć nowy News Feed", a dziś coraz popularniejsze są hasła "jak włączyć stary News Feed". Facebook ma problem(?).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

FacebookNews Feed