Janusz A. Zajdel powraca! Ucieszą się wszyscy ci, którzy nie załapali się na poprzedni pakiet jego książek (a spóźnialskich było sporo), jak i ci, któ...
Janusz A. Zajdel powraca! Ucieszą się wszyscy ci, którzy nie załapali się na poprzedni pakiet jego książek (a spóźnialskich było sporo), jak i ci, którzy zniecierpliwieni czekają na nowe pozycje. Czy warto zakupić nową paczuszkę? Zdecydowanie tak!
Pakiet, który tym razem będzie do nabycia w BookRage, to kolekcja wszystkich książek legendy polskiej fantastyki naukowej, Janusza A. Zajdla. Mamy więc dwanaście pozycji, ale uwaga - tylko cztery znajdują się w cenie od złotówki, dwie następne otrzymacie po wpłaceniu kwoty większej niż aktualna średnia, a sześć kolejnych (wcześniej dostępnych od złotówki) dopiero po opłaceniu dwukrotności aktualnej średniej. Można utyskiwać, że drogo, ale jeśli wymaganą kwotę podzielicie przez liczbę książek, przekonacie się, że zakup jest jak najbardziej opłacalny.
Dziwny nieznany świat
Pierwszy z trzech tomów opowiadań zebranych Janusza A. Zajdla, ułożonych przez żonę autora, Jadwigę Zajdel, w kolejności chronologicznej według czasu powstawania. Zbiór zawiera teksty napisane przez autora w latach 60. XX wieku i wcześniej. Drugi tom, „Ten piękny dzień", zawiera utwory napisane przez autora w latach 1970-1975.
Lalande 21185
Pierwsza powieść Janusza. A Zajdla, opublikowana w roku 1966. Lalande 21185 – czyli wyprawa do nieznanego układu w celach badawczych. Wyprawa na krążące wokół czerwonego karła planety znajduje ślady życia, ale jedynie dawne ślady zaawansowanej cywilizacji. Czy jednak na pewno budowle obcych są niezamieszkane?
Prawo do powrotu
Druga powieść Janusza. A Zajdla, opublikowana w roku 1975. W czasie dalekosiężnej podróży kosmicznej załogę kosmolotu spotyka seria dziwnych wypadków. Czy rzeczywiście są jedynie dziełem przypadku?
Ci, którzy zdecydują się zapłacić powyżej aktualnej średniej ceny pakietu, tradycyjnie już, otrzymają dodatkowe pozycje. A są to:
Felicitas
Trzeci i ostatni tom opowiadań zebranych Janusza A. Zajdla, ułożonych przez żonę autora, Jadwigę Zajdel, w kolejności chronologicznej według czasu powstawania. Zbiór zawiera ostatnie krótkie teksty Zajdla, napisane przez autora w latach 1976-1984.
Residuum
Zbiór ten to uzupełnienie antologii opowiadań zebranych Zajdla wydanych w tomach "Dziwny, nieznany świat", "Ten piękny dzień" i "Felicitas". Zawiera on m. in. pierwsze wersje opowiadań, które ukazały się w więcej niż jednym wariancie, opowiadania włączone potem w mniej lub bardziej zmienionej formie do powieści, konspekty napisanych i nienapisanych powieści, a także fragmenty nieukończonej powieści "Drugie spojrzenie na planetę Ksi" i wiersze autora, w tym opublikowaną pierwotnie pod pseudonimem "Modlitwę 1981" napisaną z okazji stanu wojennego.
Wyjątkowo, w związku z zapytaniami osób, które przeoczyły zeszłoroczną promocję, do nabycia będzie także poprzedni pakiet BookRage zawierający twórczość pisarza. Otrzymają go wszyscy ci, którzy zdecydują się zapłacić więcej niż dwukrotność aktualnej średniej ceny pakietu.
CAŁA PRAWDA O PLANECIE KSI
Po raz pierwszy wydana w 1983 roku, powieść ta zaliczana jest do powieści nurtu fantastyki naukowo-socjologicznej. Planeta Ksi miała być celem pierwszego w historii ludzkości osadnictwa poza Układem Słonecznym. Niestety, coś poszło nie tak, a ostatnie meldunki załogi konwoju były dość enigmatyczne. W celu wyjaśnienia szczegółów, na planetę Ksi zostaje wysłana ekspedycja, która ma za zadanie ustalić los osadników.
WYJŚCIE Z CIENIA
Osiemdziesiąt lat po podstępnym ataku straszliwych Elgomajów, życie na Ziemi toczy się normalnie jedynie dzięki interwencji naszych przyjaciół z Proximy Centauri. Jedynie Proksowie byli w stanie odeprzeć agresywnych kosmitów i dzięki nim na Ziemi zapanował powszechny pokój i szczęśliwość. A przynajmniej tak należy mówić, jeśli nie chce się wylądować w Kwadracie Specjalnym…
LIMES INFERIOR
Sztandarowa powieść Janusza A. Zajdla, napisana w latach 1979-1980 i wydana po raz pierwszy w serii „Fantastyka-Przygoda” w 1982 roku. Opowiada o społeczeństwie doskonałym, w którym panuje system łączący zalety i eliminujący wady wszystkich dotychczasowych ustrojów. Status społeczny każdego człowieka zależy od jego stopnia inteligencji. A jeśli ten mu nie odpowiada, zawsze może zwrócić się do liftera, który wie, jak zmienić wynik testu.
CYLINDER VAN TROFFA
Wydana po raz pierwszy w 1980 roku w ramach serii „Z kosmonautą” powieść, za którą w tym samym roku autor otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Sztuki. Opowiada o Epoce Rozszczepienia, obejmującej wieki XXII i XXIII. Młody filijski naukowiec próbuje odtworzyć ówczesne wydarzenia na podstawie tajemniczego dokumentu zwanego „Notatnikiem Nieśmiertelnego”. Kim jest ta legendarna postać? Jak doszło do upadku ludzkości? I czym właściwie jest urządzenie zwane „cylindrem van Troffa”?
PARADYZJA
Za tę, wydaną po raz pierwszy w roku 1984, powieść autor otrzymał przyznaną pośmiertnie Nagrodę Fandomu Polskiego SFINKS, przemianowaną później na Nagrodę im. Janusza A. Zajdla. Mieszkańcy Paradyzji stworzyli własny, idealny ustrój społeczny. Ziemianie podejrzewają jednak, że władze kolonii naruszają fundamentalne prawa człowieka. Ziemski inspektor wysłany, żeby zbadać na miejscu sytuację, zastaje świat różniący się znacznie od tego, co głosi oficjalna propaganda.
RELACJA Z PIERWSZEJ RĘKI
Autorska antologia 33 opowiadań Janusza A. Zajdla sporządzona przez Jadwigę Zajdel, żonę zmarłego w 1985 roku autora. Znalazły się w niej teksty publikowane za jego życia, jak i utwory odnalezione w papierach pośmiertnych. Zarówno opowiadania dobrze znane miłośnikom jego twórczości, jak i te nieco zapomniane. Razem tworzą one przekrój jego twórczości – od klasycznej SF po fantastykę socjologiczno-polityczną, tę wywodzącą się tradycji Orwellowskiej, której był on na rynku polskim absolutnym prekursorem i która przyniosła mu największe uznanie.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu