11

Powiem to w końcu, Deezer jest świetny… nie no, radio ma świetne

Wprawdzie nie jestem odpowiednią osobą (dla Deezera) do wygłaszania opinii o serwisie, który funkcjonuje głównie w oparciu o płatne opcje. Nie jestem bowiem zwolennikiem gromadzenia niezliczonej ilości kawałków muzycznych, do których będę wracał sporadycznie. Mam oczywiście swoje upodobania muzyczne czy preferowane zespoły i odłożoną „empeczwórkę” z ulubionymi piosenkami, jednak na co dzień lubię być zaskakiwany […]


Wprawdzie nie jestem odpowiednią osobą (dla Deezera) do wygłaszania opinii o serwisie, który funkcjonuje głównie w oparciu o płatne opcje. Nie jestem bowiem zwolennikiem gromadzenia niezliczonej ilości kawałków muzycznych, do których będę wracał sporadycznie. Mam oczywiście swoje upodobania muzyczne czy preferowane zespoły i odłożoną „empeczwórkę” z ulubionymi piosenkami, jednak na co dzień lubię być zaskakiwany muzycznie i w tym temacie Deezer sprawdza się znakomicie ze swoją usługą Radio, które to dostępne jest za darmo w tym serwisie.

Udostępnia w niej kilka tematycznych rozgłośni podzielonych na Ogólne, Pop, Indie/Alternative, Hip Hop, Rock, Reggae, Dance/Electro, Polska Muzyka, World, R&B/Soul oraz Misc.

W każdej kategorii mamy kolejnych kilka innych rozgłośni. Jestem przekonany, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie, ale co najbardziej podoba mi się w tej usłudze, to SmartRadio, playlisty oparte na naszych ulubionych zespołach, w których to oprócz wybranego zespołu usłyszymy dobrane do niego inne kawałki o zbliżonej tematyce muzycznej. I tą funkcją Deezer wygrywa u mnie, proponując wiele ciekawych utworów, których nie miałem okazji do tej pory usłyszeć.

Jeszcze bardziej ucieszyła mnie mobilna wersja Deezera na BlackBerry, zwłaszcza, że ten model ma niesamowite głośniki o mocnym i efektownym brzmieniu, lepsze niż w moim ultrabooku /sorry Intel, ale to nie Wasze głośniki są słabe, tylko BlackBerry ma takie dobre:)/

Tutaj również dostępne są wszystkie stacje z desktopowej wersji, każda piosenka opatrzona jest swoim coverem. Podobnie też działa wyszukiwarka ulubionych artystów i zespołów muzycznych, do których dobierana jest nasz playlista.

No i czas powiedzieć o ograniczeniu, jak w każdej darmowej wersji jest, ale zupełnie nieuciążliwe, przypadkiem tylko na nie trafiłem. A więc możemy „przewijać” aktualną playlistę tylko 5 razy w ciągu godziny no i nie możemy jednocześnie uruchamiać Deezera na kilku urządzeniach, ale to raczej naturalne i pewnie w płatnej opcji również jest takie ograniczenie.

Intel partnerem technologicznym AntywebPoza tym możemy bez żadnych innych ograniczeń cieszyć się muzyką i korzystać z interesujących propozycji dobieranych do naszych preferencji muzycznych. Zarówno na desktopie jak i urządzeniach mobilnych. Deezer udostępnia swoją aplikację na urządzenia z Androidem, iOS, Windows Phone 7 oraz wybranych modeli BlackBerry, Nokii, Sony Ercisscon i Samsunga. Co do płatnych kont, nie skorzystałem jeszcze z żadnej dostępnej opcji, nie chcę więc poruszać jeszcze tematu. Zastanawiam się wprawdzie nad kontem powiązanym z abonamentem w Orange jednak, tak jak mówiłem na początku, na tę chwilę w zupełności wystarcza mi opcja Radia i SmartRadia, z której zamierzam korzystać intensywnie, do czego i Was zachęcam, jeśli oczywiście nie macie tam jeszcze konta:).

Partner sekcji mobilnej:


Alternatywna zawartość w przypadku braku flash-a

Patronem sekcji Mobile jest Sony Mobile, producent Xperia™ T – smartfona sprawdzonego przez Jamesa Bonda. Xperia T wyposażona została w najlepszy ekran HD o przekątnej 4,6 cala z technologią Mobile BRAVIA® Engine oraz doskonały aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 MP z funkcją fast capture.

Smartfon napędza dwurdzeniowy procesor najnowszej generacji o taktowaniu 1,5 GHz, zapewniający dłuższe życie baterii, szybkie działanie i ultra-ostrą grafikę.