Felietony

Powiem to w końcu, Deezer jest świetny... nie no, radio ma świetne

Grzegorz Ułan
Powiem to w końcu, Deezer jest świetny... nie no, radio ma świetne
11

Wprawdzie nie jestem odpowiednią osobą (dla Deezera) do wygłaszania opinii o serwisie, który funkcjonuje głównie w oparciu o płatne opcje. Nie jestem bowiem zwolennikiem gromadzenia niezliczonej ilości kawałków muzycznych, do których będę wracał sporadycznie. Mam oczywiście swoje upodobania muzycz...


Wprawdzie nie jestem odpowiednią osobą (dla Deezera) do wygłaszania opinii o serwisie, który funkcjonuje głównie w oparciu o płatne opcje. Nie jestem bowiem zwolennikiem gromadzenia niezliczonej ilości kawałków muzycznych, do których będę wracał sporadycznie. Mam oczywiście swoje upodobania muzyczne czy preferowane zespoły i odłożoną "empeczwórkę" z ulubionymi piosenkami, jednak na co dzień lubię być zaskakiwany muzycznie i w tym temacie Deezer sprawdza się znakomicie ze swoją usługą Radio, które to dostępne jest za darmo w tym serwisie.

Udostępnia w niej kilka tematycznych rozgłośni podzielonych na Ogólne, Pop, Indie/Alternative, Hip Hop, Rock, Reggae, Dance/Electro, Polska Muzyka, World, R&B/Soul oraz Misc.

W każdej kategorii mamy kolejnych kilka innych rozgłośni. Jestem przekonany, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie, ale co najbardziej podoba mi się w tej usłudze, to SmartRadio, playlisty oparte na naszych ulubionych zespołach, w których to oprócz wybranego zespołu usłyszymy dobrane do niego inne kawałki o zbliżonej tematyce muzycznej. I tą funkcją Deezer wygrywa u mnie, proponując wiele ciekawych utworów, których nie miałem okazji do tej pory usłyszeć.

Jeszcze bardziej ucieszyła mnie mobilna wersja Deezera na BlackBerry, zwłaszcza, że ten model ma niesamowite głośniki o mocnym i efektownym brzmieniu, lepsze niż w moim ultrabooku /sorry Intel, ale to nie Wasze głośniki są słabe, tylko BlackBerry ma takie dobre:)/

Tutaj również dostępne są wszystkie stacje z desktopowej wersji, każda piosenka opatrzona jest swoim coverem. Podobnie też działa wyszukiwarka ulubionych artystów i zespołów muzycznych, do których dobierana jest nasz playlista.

No i czas powiedzieć o ograniczeniu, jak w każdej darmowej wersji jest, ale zupełnie nieuciążliwe, przypadkiem tylko na nie trafiłem. A więc możemy "przewijać" aktualną playlistę tylko 5 razy w ciągu godziny no i nie możemy jednocześnie uruchamiać Deezera na kilku urządzeniach, ale to raczej naturalne i pewnie w płatnej opcji również jest takie ograniczenie.

Poza tym możemy bez żadnych innych ograniczeń cieszyć się muzyką i korzystać z interesujących propozycji dobieranych do naszych preferencji muzycznych. Zarówno na desktopie jak i urządzeniach mobilnych. Deezer udostępnia swoją aplikację na urządzenia z Androidem, iOS, Windows Phone 7 oraz wybranych modeli BlackBerry, Nokii, Sony Ercisscon i Samsunga. Co do płatnych kont, nie skorzystałem jeszcze z żadnej dostępnej opcji, nie chcę więc poruszać jeszcze tematu. Zastanawiam się wprawdzie nad kontem powiązanym z abonamentem w Orange jednak, tak jak mówiłem na początku, na tę chwilę w zupełności wystarcza mi opcja Radia i SmartRadia, z której zamierzam korzystać intensywnie, do czego i Was zachęcam, jeśli oczywiście nie macie tam jeszcze konta:).

Partner sekcji mobilnej:


Alternatywna zawartość w przypadku braku flash-a

Patronem sekcji Mobile jest Sony Mobile, producent Xperia™ T – smartfona sprawdzonego przez Jamesa Bonda. Xperia T wyposażona została w najlepszy ekran HD o przekątnej 4,6 cala z technologią Mobile BRAVIA® Engine oraz doskonały aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 MP z funkcją fast capture.

Smartfon napędza dwurdzeniowy procesor najnowszej generacji o taktowaniu 1,5 GHz, zapewniający dłuższe życie baterii, szybkie działanie i ultra-ostrą grafikę.


 
 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileRadioDeezer