Technologie

Powermat - system bezprzewodowego ładowania w lokalach wchodzi do Polski

GU
Grzegorz Ułan
55

Wiele razy podczas różnego rodzaju wyjazdów, pierwsze, co robiłem po wejściu do jakiegoś lokalu, to szukałem gniazdka, by móc podładować telefon przed dalszą podróżą. Z pewnością, jeśli miałbym do wyboru restaurację z systemem bezprzewodowego ładowania i taką z pochowanymi gniazdkami lub bez, wybrałbym tą pierwszą opcję.

Systemy takie dostępne są już między innymi w Stanach Zjednoczonych, Australii oraz Wielkiej Brytanii, a wkrótce zawita do Polski. Powermat to system bezprzewodowego ładowania montowany w restauracjach, sklepach czy kawiarniach, wykorzystujący ładowanie przez indukcję elektromagnetyczną (zgodny z otwartym standardem ustanowionym przez Fundację AirFuel, do której należą m.in. Samsung, Huawei, LG, AT&T, Blackberry czy HTC).

Jak to działa? Na stołach czy specjalnie przeznaczonych do tego blatach montowane są maty ładujące, a klienci przy wykorzystaniu aplikacji mobilnej i podłączeniu specjalnych pierścieni ładujących do portu ładowania mogą wygodnie i szybko podładować sobie swoje urządzenia. Przy czym podładujemy tak praktycznie każdy telefon, nawet nie przystosowany do ładowania bezprzewodowego.

Badania dowodzą, że możliwość naładowania telefonu nie tylko przyciąga, ale i zatrzymuje klientów w lokalu. Wedle ankiety przeprowadzonej z ponad 300 użytkownikami Powermat w Stanach Zjednoczonych, aż 93% respondentów twierdzi, że ładowanie bezprzewodowe ma wpływ na wybór punktu, w którym dokonują zakupów. Ponadto 88% klientów przyznaje, że częściej będzie wracać do miejsca, w którym miało możliwość bezprzewodowego naładowania telefonu. Ponad połowa użytkowników zostaje 11 minut lub dłużej w miejscu, który oferuje ładowanie bezprzewodowe, a 93% użytkowników Powermat zdecydowanie poleciłoby lokal, który udostępnia tę możliwość.

Myślę, że pomysł jest warty uwagi, można powiedzieć, że zgodny z zasadą win-win. Korzystają zarówno klienci i jak i właściciele lokali. Do tego oprócz samego rozwiązania dostają do ręki narzędzie do szybkiej komunikacji z klientami. Dzięki aplikacji mogą oferować różnego rodzaje zniżki, kody czy promocje, czym dodatkowo mogą zachęcić do odwiedzenia właśnie ich lokali.

Powermat pojawi się w pierwszych lokalach w Polsce na przełomie stycznia i lutego. Tymczasem możecie zapoznać się z nim na stronie projektu oraz poprzez aplikacje mobilne na Androida i iOS.

Źródło: inf. prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu