Świat

Microsoft kupuje 5% Facebook za $500 milionów?

Grzegorz Marczak
Microsoft kupuje 5% Facebook za $500 milionów?
3

Jak podaje Wall Street Journal Microsoft prowadzi rozmowy na temat zakupu 5% udziałów w serwisie Facebook. Wartość zakupu 5% szacuje się na poziomie 300-500 milionów - jak łatwo na tej podstawie policzyć wycena Facebooka sięga więc 10 miliardów dolarów. Warto przypomnieć, że Yahoo jak mówią plo...


Jak podaje Wall Street Journal Microsoft prowadzi rozmowy na temat zakupu 5% udziałów w serwisie Facebook. Wartość zakupu 5% szacuje się na poziomie 300-500 milionów - jak łatwo na tej podstawie policzyć wycena Facebooka sięga więc 10 miliardów dolarów.

Warto przypomnieć, że Yahoo jak mówią plotki również próbowało ugryźć kawałek popularności facebook poprzez wykup udziałów, teraz jednak tworzy własny (kolejny?) serwis społecznościowy.

Microsoft już wcześniej rozpoczął współprace z Facebook przy okazji emisji reklamy na tym serwisie - czyżby ich efektywność nakłoniła MS do zakupów?

Z plotek i nieoficjalnych informacji można było niedawno przeczytać, że Facebook poszukuje 500 milionów dolarów na "zakupu" w internecie (pierwsza zakupiona przez Facebook firma to Parkey).

Źródła WSJ podają również, że Facebook wycenia sam siebie na około 15 miliardów czyli nieco więcej niż wstępnie jest wstanie zaoferować microsoft.

Jeśli dojdzie do tej transakcji i współpracy pomiędzy Facebook i Microsoft - może być to bardzo ciekawy moment w rywalizacji z Myspace.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu