Felietony

Postivo.pl ciekawe ale chyba za późno

Grzegorz Marczak
Postivo.pl ciekawe ale chyba za późno
29

Mam wrażenie, że Postivo.pl powinno ruszyć kilka lat temu kiedy skarbówki skutecznie negowały PDF-y jak faktury elektroniczne. Teraz jednak po zmianie rozporządzenia kiedy już teoretycznie można wysyłać fakturę mailem sytuacja się zmieniła. Na początku wyjaśnię jednak o co chodzi. Postivo do...


Mam wrażenie, że Postivo.pl powinno ruszyć kilka lat temu kiedy skarbówki skutecznie negowały PDF-y jak faktury elektroniczne. Teraz jednak po zmianie rozporządzenia kiedy już teoretycznie można wysyłać fakturę mailem sytuacja się zmieniła.

Na początku wyjaśnię jednak o co chodzi. Postivo dostarcza usługę polegającą na wysyłaniu za nas listów pocztą polską (jest też opcja wysyłania za nas faksów ale to wydaje się jeszcze bardziej archaiczna potrzeba) - robi to oczywiście na podstawie przesłanych przez nas treści oraz adresów nadawców. Warto też wspomnieć, że serwis dostarcza API dzięki któremu można go zintegrować z innymi programami.

Niestety tak jak wspomniałem na początku - wysyłanie faktur pocztą już raczej nie wróci (i nie należy słuchać wszystkich analityków od prawa którzy twierdzą, że nadal urzędy mogą się czepiać faktur wysyłanych mailem). Co nam więc zostaje? Każda inna masowa korespondencja związana na przykład z dystrybucją zaproszeń na imprezy, różnego rodzaju powiadomień dla klientów itp.

Pytanie tylko czy to się opłaca ? Nie znam cen masowej wysyłki poprzez Pocztę Polską ale wydaje mi się, że oferta Postivo jest dość droga (choć trzeba uwzględnić koszt kopert, znaczków, papieru i robociznę). Kosz wysłania jednego listu w opcji masowej wysyłki poprzez pocztę polską (list polecony) wynosi 6,15 PLN. W serwisie nie ma też podanych żadnych zakresów cenowych w zależności od ilości korespondencji - to moim zdaniem błąd bo kontrahent chciałbym od razu widzieć jaki mniej więcej będzie koszt wysłania masowej korespondencji przez Positivo.plPytanie do osób prowadzących działalność gospodarczą - czy skorzystacie z usług Positivo.pl? Czy macie w dzisiejszych czasach potrzeby wysyłania korespondencji , reklamy, informacji klasycznym listem pocztowym ? (o faksach nie będę już wspominał).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu