Android

Posłuchaj własnej muzyki z Dropboxa, OneDrive'a i Dysku Google Drive dzięki CloudPlayer

Konrad Kozłowski
Posłuchaj własnej muzyki z Dropboxa, OneDrive'a i Dysku Google Drive dzięki CloudPlayer
15

Każdy z graczy rynku muzycznego wmawia nam, że oferowane przez niego rozwiązanie jest najlepsze. A prawdę mówiąc idealnego sklepu ani usługi nadal nie ma i chyba nigdy nie powstaną. Jeżeli dysponujecie własną biblioteczka muzyczną i już teraz wgraliście ją do chmury (lub planujecie) to aplikacja Clo...

Każdy z graczy rynku muzycznego wmawia nam, że oferowane przez niego rozwiązanie jest najlepsze. A prawdę mówiąc idealnego sklepu ani usługi nadal nie ma i chyba nigdy nie powstaną. Jeżeli dysponujecie własną biblioteczka muzyczną i już teraz wgraliście ją do chmury (lub planujecie) to aplikacja CloudPlayer powinna przypaść Wam do gustu.

Pierwsza z zalet to połączenie wszystkich trzech najpopularniejszych usług w chmurze, bo przecież dysponujemy wtedy zsumowaną przestrzenią na nasze pliki. W aplikacji zalogujemy się do Dropboxa, OneDrive'a i Dysku Google, ale aplikacja wyświetli nam naturalnie tylko pliki muzyczne z każdej z nich. Wygląd aplikacji i sposób nawigacji jest łudząco przypominający usługę Muzyka Play, z którą przede wszystkim starają się rywalizować autorzy aplikacji - firma doubleTwist.

A różnic jest rzeczywiście sporo, bo o tym jak działa każda ze wspomnianych usług w chmurze chyba nie muszę pisać, podczas gdy Muzyka od Google posiada wiele ograniczeń, o których przeczytacie na przykład tutaj. Zdaniem twórców aplikacji dysponuje ona interfejsem w stylu Material Design, z czym nie do końca się zgodzę. Co do oferowanych funkcji nie mam już jednak żadnych zastrzeżeń, bo aplikacja doskonale radzi sobie z plikami w bezstratnym formacie, jest kompatybilna z AirPlay i Chromecastem, a dźwięk poprawimy przy użyciu dość rozbudowanego equalizera. Do tego obsługiwane jest scrobblowanie utworów do Last.fm.

Muzykę możemy zapisać do odsłuchu offline, a plany autorów CloudPlayer robią niemałe wrażenie. Planowane jest dodanie możliwości edycji tagów plików i odtwarzania utworów jeden po drugim bez przerw lub nakładając jeden na drugi podczas zmiany oraz opcję uploadowania własnej muzyki z poziomu smartfona do chmury. Aplikacja radzi sobie bardzo dobrze i dla tych, którzy stawiają na własną kolekcję muzyki umieszczoną w chmurze jest świetną propozycją. Być może nie zachwyca interfejsem, przynajmniej mnie, ale robi robotę, co jest chyba najważniejsze. Wersja na iOS? Najprawdopodbniej powstanie już niedługo.

CloudPlayer w Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu