Microsoft

Porządki w Microsofcie, będą nowe nazwy urządzeń

Rafał Kurczyński
Porządki w Microsofcie, będą nowe nazwy urządzeń
99

Po wczorajszym Tweetup Polska myślałem, że naprawdę nic mnie nie zaskoczy, jednak Evleaks zawsze zaskakuje, dzisiaj podając nam trochę informacji na temat porządków w Microsofcie. Jak dobrze wiecie, Microsoft przejął mobilny dział Nokii, nazywając go wdzięcznie Microsoft Mobile. Telefony z serii...

Po wczorajszym Tweetup Polska myślałem, że naprawdę nic mnie nie zaskoczy, jednak Evleaks zawsze zaskakuje, dzisiaj podając nam trochę informacji na temat porządków w Microsofcie.

Jak dobrze wiecie, Microsoft przejął mobilny dział Nokii, nazywając go wdzięcznie Microsoft Mobile. Telefony z serii Lumia, Asha i X były wielką niewiadomą pod względem dalszego nazewnictwa, jednak - jak donosi Evleaks, firma założona przez Billa Gatesa postanowiła zrobić porządki w swoich urządzeniach.

 

Polski PR jednego z najpopularniejszych źródeł informacji na temat telefonów napisał dziś, że Microsoft zamierza od teraz sygnować wszystkie urządzenia produkowane przez Microsoft Mobile jako "Nokia by Microsoft", a tablety produkowane w Microsofcie jako "Lumia", co ma zastąpić markę Surface i ujednolicić tym samym wszystkie urządzenia korporacji.

Jestem ciekawy, jak Microsoft potraktuje urządzenia z Windows Phone - czyżby Nokia by Microsoft Lumia byłaby nazwą nowych smartfonów? Cóż, jeżeli tak będzie, powiem słynne "a nie mówiłem!?" i przyznam, że to bardzo rozsądny ruch.

Na chwilę obecną, Microsoft tworzy jedynie tablety z Windowsem, a niedawno przejęta przez korporację Nokia ma w swoim portfolio telewizory, komputery, terminale, tablety i smartfony, dlatego też aktualne produkty firmy - telefony i tablety, muszą zostać posegregowane w taki sposób, aby potencjalni klienci nie zgubili się w ofertach telekomów - w końcu, my wiemy, że przyszłe urządzenia Microsoftu będzie produkowała Nokia, ale czy wie to Kowalski, który kupuje Nokie jeszcze od czasów monochromatycznych ekranów w pierwszych komórkowych urządzeniach firmy?

Źródło informacji: EvleaksPL;

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu