Microsoft

Porządki w Microsofcie, będą nowe nazwy urządzeń

RK
Rafał Kurczyński
99

Po wczorajszym Tweetup Polska myślałem, że naprawdę nic mnie nie zaskoczy, jednak Evleaks zawsze zaskakuje, dzisiaj podając nam trochę informacji na temat porządków w Microsofcie. Jak dobrze wiecie, Microsoft przejął mobilny dział Nokii, nazywając go wdzięcznie Microsoft Mobile. Telefony z serii...

Po wczorajszym Tweetup Polska myślałem, że naprawdę nic mnie nie zaskoczy, jednak Evleaks zawsze zaskakuje, dzisiaj podając nam trochę informacji na temat porządków w Microsofcie.

Jak dobrze wiecie, Microsoft przejął mobilny dział Nokii, nazywając go wdzięcznie Microsoft Mobile. Telefony z serii Lumia, Asha i X były wielką niewiadomą pod względem dalszego nazewnictwa, jednak - jak donosi Evleaks, firma założona przez Billa Gatesa postanowiła zrobić porządki w swoich urządzeniach.

 

Polski PR jednego z najpopularniejszych źródeł informacji na temat telefonów napisał dziś, że Microsoft zamierza od teraz sygnować wszystkie urządzenia produkowane przez Microsoft Mobile jako "Nokia by Microsoft", a tablety produkowane w Microsofcie jako "Lumia", co ma zastąpić markę Surface i ujednolicić tym samym wszystkie urządzenia korporacji.

Jestem ciekawy, jak Microsoft potraktuje urządzenia z Windows Phone - czyżby Nokia by Microsoft Lumia byłaby nazwą nowych smartfonów? Cóż, jeżeli tak będzie, powiem słynne "a nie mówiłem!?" i przyznam, że to bardzo rozsądny ruch.

Na chwilę obecną, Microsoft tworzy jedynie tablety z Windowsem, a niedawno przejęta przez korporację Nokia ma w swoim portfolio telewizory, komputery, terminale, tablety i smartfony, dlatego też aktualne produkty firmy - telefony i tablety, muszą zostać posegregowane w taki sposób, aby potencjalni klienci nie zgubili się w ofertach telekomów - w końcu, my wiemy, że przyszłe urządzenia Microsoftu będzie produkowała Nokia, ale czy wie to Kowalski, który kupuje Nokie jeszcze od czasów monochromatycznych ekranów w pierwszych komórkowych urządzeniach firmy?

Źródło informacji: EvleaksPL;

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu