Microsoft

Co już jest, co nadchodzi i nad czym pracują – taką stronę powinien mieć każdy produkt Microsoftu i innych firm

Konrad Kozłowski
Co już jest, co nadchodzi i nad czym pracują – taką stronę powinien mieć każdy produkt Microsoftu i innych firm
6

Dzisiejszego ranka natrafiłem na bardzo ciekawy projekt, który zaserwował nam Microsoft. Jest nim strona o tytule Office 365 Roadmap, co oczywiście oznacza że zawiera ona informacje na temat aktualnie wdrażanych oraz planowanych nowości dla tejże usługi. Po krótkim zapoznaniu się z nią stwierdzi...

Dzisiejszego ranka natrafiłem na bardzo ciekawy projekt, który zaserwował nam Microsoft. Jest nim strona o tytule Office 365 Roadmap, co oczywiście oznacza że zawiera ona informacje na temat aktualnie wdrażanych oraz planowanych nowości dla tejże usługi.

Po krótkim zapoznaniu się z nią stwierdziłem, że o wielu z planów i coraz bliższych do wprowadzenia zmian nie miałem zielonego pojęcia i gdybym chciał je poznać musiałbym przeglądać nie tylko oficjalne blogi poświęcone usłudze Office 365 ale i również fora nich dotyczące. Możliwe, że nie wszystkie informacje byłyby tam też dostępne, więc w poszukiwaniu informacji wybrałbym się na nieoficjalne fora, blogi i strony. Czy byłoby to problematyczne? Przecież do takiego sposobu pozyskiwania informacji jestem (-śmy) już przyzwyczajeni. Ale skoro da się to ułatwić...

Odwiedzając adres Office.com/roadmap mamy okazję przejrzeć dość obszerne informacje na temat ostatnio wprowadzonych nowości do usługi Office 365. Wśród nich znaleźć można informacje o zaktualizowanych aplikacjach OneNote na iPhone'a oraz Lync na Maka, a także innych usprawnieniach dla biznesowych klientów usługi, a wśród aktualnie wdrażanych nowości przeważają te dedykowane właśnie biznesowum klientom.

Bez wątpienia najciekawszą sekcją jest ta omawiająca zmiany, nad którymi aktualnie są prowadzone prace. I tak przeglądarkowy Excel Online ma wspierać aplikacje (wtyczki) podobnie jak aplikacja desktopowa, w drodze jest sporo nowości dla webowej wersji Outlooka (Card View in Outlook Web App, Clutter for Outlook Web App oraz opcja edycji dokumentów wewnątrz klienta), pojawi się możliwość tworzenia własnych motywów. Dodatkowo przygotowywany jest projekt o nazwie kodowej Oslo - aplikacja wykorzystująca Office Graph umożliwiający odkrywanie nowych materiałów i nawiązywanie kontaktów z innymi użytkownikami. Ostatni dział poświęcony jest projektom, które zostały anulowane i na tę chwilę jest on pusty.

Pełna lista zmian i nowości dostępna jest na wspomnianej stronie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu