Antyapps

Zdrowe i szybkie przepisy od HelloFresh

A
Antyapps
0

Moda na pudełka subksrypcyjne w najlepsze rozwija się w najlepsze. Dla niewtajemniczonych, chodzi o przesyłki, które zamawiamy w pewnym określonym abonamencie, nie wiedząc co jest w środku. W zależności od tego, z jakich usług skorzystamy, mogą to być zabawki, gadżety, przysmaki dla zwierząt, ko...

Moda na pudełka subksrypcyjne w najlepsze rozwija się w najlepsze. Dla niewtajemniczonych, chodzi o przesyłki, które zamawiamy w pewnym określonym abonamencie, nie wiedząc co jest w środku. W zależności od tego, z jakich usług skorzystamy, mogą to być zabawki, gadżety, przysmaki dla zwierząt, kosmetyki i całe mnóstwo innych, mniej lub bardziej wymyślnych prezentów. HelloFresh skupia się na świeżym jedzeniu. Póki co, usługa nie jest jeszcze dostępna w Polsce. Raz na tydzień, otrzymujemy przesyłkę ze świeżymi, odmierzonymi składnikami na dania, które samodzielnie przygotujemy. Dzięki temu nie musimy martwić się pomysłami na obiad, zakupami a także zmarnowanym jedzeniem. Trudno powiedzieć, kiedy podobna usługa pojawi się w naszym kraju. Dziś, na pocieszenie, aplikacja, w której znajdziemy przepisy od HelloFresh.

Menu znajdujące się w dolnej części ekranu składa się z trzech zakładek. Do pierwszej wrócę za chwilę. Drugi i trzeci przycisk skupiają się na naszych zamówieniach ze sklepu HelloFresh. Polacy, nie skorzystają póki co z tych opcji. Ostatnia zakładka to "Więcej". Tu, znajdziemy odnośniki do kulinarnych blogów (w tym Jamiego Olivera), a także nasze ulubione przepisy, zapisane w zakładce "Ulubione".

Dla użytkownika spoza Stanów Zjednoczonych, jedyną przydatną funkcją HelloFresh będą właśnie instrukcje, dotyczące tego, jak, krok po kroku, przygotować smaczne i zdrowe potrawy. Nie myślcie jednak, że przepisy to tylko mały bonus, który uzupełnia aplikację służącą głównie do zamawiania jedzenia. Wręcz przeciwnie. HelloFresh to naprawdę dobrze przemyślany pomocnik każdego domorosłego kucharza.

Pierwszą, bardzo przydatną funkcją aplikacji, jest możliwość wyświetlenia poszczególnych, odmierzonych składników na obrazkach. Przy długich listach, łatwo pogubić się wśród poszczególnych produktów. Tu, wystarczy jeden rzut oka i szybko zauważymy, czego jeszcze brakuje.

Kolejny świetny patent to informacje o wartościach odżywczych poszczególnych potraw, czas przygotowania oraz stopień trudności. Nie zabrakło również informacji o tym czy mamy do czynienia z kuchnią wegetariańską oraz czy potrawa nie zawiera alergenów. Same instrukcje, mimo że w języku angielskim, bardzo szczegółowo opisują jak należy przyrządzać dania. Nie zabrakło też zdjęć, które pomogą prawidłowo ugotować nasze dania.

Mimo, że HelloFresh nie dotarł jeszcze do Polski w charakterze pudełek subksrypcyjnych, już dziś, mogę polecić wam ich aplikację z przepisami. Myślę, że tytuł zostanie ze mną na dłużej i nie raz pozwoli wykazać się w kuchni podczas przygotowywania zdrowych potraw.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: