Antyapps

Sketch me! - przeróbka zdjęcia na rysunek nigdy nie była prostsza

A
Antyapps
0

Jeśli szukacie aplikacji, w której w prosty sposób będziecie mogli nałożyć efekt komiksu na dowolnie wybrane zdjęcie, to Sketch me! to program stworzony specjalnie dla was. Filtrów do wyboru jest sporo, co zdecydowanie działa na korzyść tej aplikacji, a nie zwykłego edytora zdjęć z dwoma efek...

Jeśli szukacie aplikacji, w której w prosty sposób będziecie mogli nałożyć efekt komiksu na dowolnie wybrane zdjęcie, to Sketch me! to program stworzony specjalnie dla was.

Filtrów do wyboru jest sporo, co zdecydowanie działa na korzyść tej aplikacji, a nie zwykłego edytora zdjęć z dwoma efektami rysunku. Tu, oprócz tych typowych nakładek w stylu komiks albo retro grafika, znaleźć można także dużo bardziej artystyczne i niecodzienne filtry. Na dodatek każdy efekt da się dopasowywać do własnych potrzeb – zmiękczać zdjęcie, ustawiać kontrast albo jasność. Wprawdzie jedyną możliwością załadowania obrazka do Sketch me! jest wybranie go z galerii, to niekoniecznie jest to zła decyzja – trzeba przyznać, że bardzo często zdjęcia robione wprost z aplikacji są dużo gorszej jakości niż te prosto z aparatu.

Największą wadą tego programu jest jego inwazyjność. Testowana przeze mnie wersja na Windows Phone nie zapisywała gotowych obrazków do żadnego z domyślnych folderów w galerii, bo… stworzyła swój własny. Nie wiem, jak często trzeba by było korzystać z tej aplikacji, żeby to rozwiązanie było opłacalne, ale przy sporadycznym użyciu dodatkowy folder raczej irytuje niż pomaga. Poza tym, chociaż teoretycznie istnieją dwie wersje tego programu – płatna i bezpłatna – to ta darmowa oferuje dosłownie kilka filtrów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że ta aplikacja ma tylko tę jedną funkcję... Ściąganie jej dla paru efektów jest raczej nieopłacalne, zwłaszcza że wiele edytorów ma podobne filtry w posiadaniu. Pełna wersja z kolei to wydatek ok. 4,50 zł w zależności od systemu – dużo, mało? Zależy kto czego szuka.

Sketch me! to aplikacja dostępna na wszystkie trzy platformy: Android, iOS oraz Windows Phone. W zależności od systemu różni się wersjami i ceną.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: