Poradniki

Jak odzyskać konto na Facebooku. Poradnik krok po kroku

Błażej Wojciechowski
Jak odzyskać konto na Facebooku. Poradnik krok po kroku
4

Konto na Facebooku może zostać zablokowane lub zawieszone z wielu różnych przyczyn. Z tego poradnika dowiesz się jak temu zaradzić 

Facebook to największa platforma społecznościowa na świecie. Każdego dnia korzystają z niej miliony użytkowników. Oprócz użytku rekreacyjnego jest także wykorzystywana przez ogromną ilość podmiotów firmowych do prowadzenia biznesu online i stałego kontaktu z klientami. Stały dostęp do Facebooka w 2022 roku jest zatem niezwykle istotny. Jego utrata może skutkować odcięciem od źródła informacji, utratą biznesu i kontaktu ze znajomymi czy rodziną. Warto bowiem wspomnieć, że utrata konta na fb wiąże się także z blokadą messengera, którego wielu użytkowników traktuje jako następca wiadomości sms. Co jeśli już do tego dojdzie i zalogowanie na konto na fb będzie niemożliwe? Wyjaśnimy to w poniższym poradniku.

Konto na Facebooku — jak można je „stracić"?

Powodów utraty konta na fb może być w zasadzie bardzo wiele. Najczęstszym przypadkiem jest złamanie zasad panujących na platformie. Problemy z dostępem mogą być spowodowane niewłaściwym zachowaniem i łamaniem zasad netykiety. Kolejna kwestia to naruszenie bezpieczeństwa będące efektem działań hakera. Nasze konto może zostać także zawieszone przez wykorzystanie fałszywego imienia i nazwiska, lub podszywanie się pod inne osoby.

Źródło: Depositphotos

Istnieją także przypadki, w których użytkownik zapomniał danych koniecznych do logowania, czyli maila i hasła. Konto na Facebooku można stracić także w przypadku publikowania natarczywych reklam, dezinformujących treści i szeroko pojętych, obraźliwych postów. Jeśli Twoje konto zostało utracone w związku z którymś z powyższych przykładów, to poniższe metody mogą okazać się pomocne.

Jak odzyskać zablokowane firmowe konto na Facebooku?

Zacznijmy od konta firmowego. Przedsiębiorcy to bardzo liczna grupa na Facebooku i to właśnie oni nie mogą pozwolić sobie na brak dostępu do konta na fb. Strony firmowe często używają Facebooka jako swoistej tablicy reklamowej, a to wiąże się z ryzykiem błędnego weryfikowania treści przez algorytm. Jeśli Twoja strona została zawieszona i zastanawiasz się jak odzyskać zablokowane konto, to już spieszę z odpowiedzią. Najprostszą metodą jest odwołanie się od decyzji przy użyciu formularza kontaktowego. Jeśli doszło do niesłusznego zablokowania, to pracownik Facebooka z pewnością odblokuje konto ręcznie. Może się także okazać, że w celu weryfikacji platforma poprosi Cię o dodatkowe dane, potrzebne do weryfikacji tożsamości. Upewnij się, że podane przez Ciebie informacje takie jak adres mailowy czy numer telefonu są poprawne. Jeśli zgłoszenie zostanie rozpatrzone pozytywnie, odzyskasz konto wraz z materiałami reklamowymi. Centrum pomocy dla firm znajdziesz pod tym adresem.

Zgłoszone konto — jak je odzyskać za pomocą znajomych?

Zakładając konto na Facebooku, warto rozważyć dodanie bliskich znajomych do grona zaufanych kontaktów. Dzięki temu w przypadku utracenia konta pomogą oni w jego odzyskaniu. Chcesz dowiedzieć się jak odzyskać zablokowane konto na fb za pomocą znajomych? Te fragment rozwieje wątpliwości. W pierwszej kolejności będziesz musiał skierować się na witrynę Facebooka i wybrać opcję Nie pamiętasz nazwy konta? W momencie gdy pojawi się monit, znajdź swoje konto, podając adres e-mail, numer telefonu, nazwę użytkownika lub imię i nazwisko, a następnie kliknij przycisk Szukaj. Sprawdź listę adresów e-mail dodanych do Twojego konta. Jeśli nie widzisz żadnego z nich, kliknij opcję Nie masz już do nich dostępu?. Wpisz nowy adres mailowy lub numer telefonu, do którego masz dostęp, i kliknij przycisk Kontynuuj. Kliknij pozycję Ujawnij zaufane kontakty i wpisz imię i nazwisko jednego ze swoich zaufanych kontaktów. W ten sposób otrzymasz dostęp do specjalnego linku, który będziesz musiał udostępnić zaufanym znajomym. Link zawiera kod do logowania, który zresetuje blokadę konta. Teraz możesz już zalogować się bez problemów.

Sprawdź też: Jak odzyskać hasło do FB

Support Facebooka i próba odzyskania konta — jak się z nim skontaktować?

Jak już wspomniałem, powodów blokady lub zawieszenia konta na Facebooku może być wiele i niektóre mogą wymagać indywidualnego rozpatrzenia sytuacji. Niezależnie od tego, czy korzystasz z platformy przy użyciu komputera, czy aplikacji masz dostęp do centrum pomocy Facebooka. To, czy da się odzyskać zablokowane konto, często zależy właśnie od nich. Z supportem Facebooka możesz kontaktować się zarówno w przypadku problemów z zalogowaniem spowodowanymi złymi danymi do logowania, włamaniem na konto przez hakera lub po prostu z powodu braku dostępu do konta. Jak się z nimi skontaktować? To proste. W takiej sytuacji, aby uzyskać pomoc, korzystamy z formularza kontaktowego. Z centrum pomocy Facebooka możesz skorzystać nawet bez dostępu do konta. Wybierz zagadnienie, które Cię interesuje i postępuj zgodnie z instrukcjami. Niestety nie ma możliwości bezpośredniego kontaktu z supportem Facebooka na przykład przy użyciu numeru telefonu. Infolinia fb niestety nie istnieje, nie ma także adresu mailowego, na który można wysłać zapytanie. Ostrzegam, że korzystając z centrum pomocy Facebooka, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Pracownicy udzielający pomocy bywają kapryśni, a odpowiedź na zgłoszenie może chwile zająć.

Źródło: Depositphotos

Mamy nadzieję, że powyższy poradnik rozjaśnił kwestię jak odzyskać konto na fb zarówno w przypadku kont firmowych jak i użytkowników indywidualnych. Jeśli temat pomimo udzielonych przez nas wskazówek dalej będzie sprawiał problemy, to zapraszam do kontaktu w sekcji komentarzy, postaramy się rozwiać wątpliwości. Warto także pomyśleć o profilaktyce, aby te wytyczne nigdy nie musiały okazać się przydatne. Częsta zmiana hasła uchroni przed atakami hakerów. Przestrzeganie regulaminu Facebooka zapobiegnie niepożądanym zawieszeniom konta. Kultura wypowiedzi zapewni zaś, że nie będziemy musieli przejmować się kontaktem z centrum pomocy Facebooka po tym jak nasze konto zostanie zbanowane.

Polecamy też: Jak zaczepić na FB

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu