Poradniki

Jak zmienić adres email na Facebooku? Skuteczny poradnik

Błażej Wojciechowski
Jak zmienić adres email na Facebooku? Skuteczny poradnik
0

Jak zmienić, ukryć lub usunąć adres mailowy na Facebooku? Odpowiedzi znajdziesz w tym poradniku

Adresy mailowe bywają kłopotliwe. Chyba każdy spotkał się z problemem maili zakładanych lata temu, do których danych dawno już nie pamiętamy. Nowe urządzenia i nowe subskrypcje często wiążą się z zakładaniem nowych kont. Adresy te są wymogiem wszystkich portali społecznościowych w tym także tego najpopularniejszego, Facebooka. Zapominalstwo to niejedyny problem. Czasem zdarzy się tak, że dostęp do maila zostanie z jakichś powodów zablokowany lub padniemy ofiarą włamania. W takim wypadku zmiana adresu mailowego będzie konieczna. W tym poradniku dowiesz się jak zmienić maila na fb w kilku prostych krokach, przy użyciu aplikacji i przeglądarki.

Jak zmienić adres e-mail na FB z poziomu przeglądarki internetowej?

Zmiana maila na Facebooku przy użyciu przeglądarki jest bardzo prosta. Gdy już znajdziesz się na głównej stronie Facebooka, przejdź do ustawień konta, które znajdziesz w prawym górnym rogu, schowane pod ikoną strzałki. Po rozwinięciu paska nawigacyjnego wybierz opcję Ustawienia i prywatność, a następnie Ustawienia z charakterystyczną ikoną koła zębatego. Po lewej stronie znajdziesz kafelek Ustawienia konta. Tuż pod swoim imieniem i nazwiskiem ujrzysz kontaktowy adres mailowy. Wybierz opcję Edytuj podświetloną na niebiesko. Zmiana maila na Facebooku będzie możliwa po kliknięciu opcji Dodaj inny adres e-mail/numer telefonu. Po wyborze tej opcji wyświetli się okienko, w który musisz wpisać nowy adres email fb. Wybierz kafelek Dodaj i gotowe. Zmiana maila na Facebooku została zatwierdzona. Możesz teraz usunąć poprzedni adres. No dobra, to mamy jasne, ale jak zmienić adres email na fb w aplikacji? Właśnie do tego przechodzimy.

Jak zmienić adres e-mail na FB przez aplikacje na urządzeniach mobilnych?

Korzystanie z Facebooka z poziomu aplikacji mobilnej to wygodna sprawa i często domyślny sposób użytkowania portalu. Ważne jest to, że za pomocą aplikacji możesz zarządzać kontem równie sprawnie co przy użyciu przeglądarki. Zmiana adresu email na fb także jest możliwa. Co należy zrobić? Uruchom aplikację i kliknij na swój awatar w prawym dolnym rogu. Kliknij ikonę koła zębatego u góry ekranu i wybierz kafelek Informacje osobiste. Zlokalizuj zakładkę Informacje kontaktowe i kliknij ją. To właśnie w tym miejscu zmienimy Twój adres email na fb. W oczy powinien rzucić Ci się niebieski napis Dodaj adres e-mail. Kliknij go i wybierz nowy adres mailowy, który zostanie przypisany do Twojego konta na Facebooku. Kafelek Dodaj adres e-mail zatwierdzi operację i tym samym zmiana maila na Facebooku stanie się faktem. Dzięki spójnemu interfejsowi zmiana maila na fb w aplikacji bardzo przypomina czynności wykonywane w przeglądarce.

Jak ukryć lub dodać nowy e-mail na FB?

Warto mieć na uwadze fakt, że inni użytkownicy Facebooka mogą wyszukać Cię przy pomocy adresu email. Zalecam zatem ze względu na prywatność rozważyć jego ukrycie. Aby ukryć maila na fb należy w pierwszej kolejności przejść do zakładki Ustawienia i prywatność, którą ponownie znajdziesz pod ikoną strzałki. Następnie wybierz Ustawienia i kliknij umieszczony po lewej stronie kafelek Ustawienia i prywatność. Wyszukaj nagłówek Jak można Cię znaleźć i nawiązać z Tobą kontakt. Zobaczysz tam szereg opcji związanych z prywatnością, między innymi pasek Kto może Cię wyszukać na podstawie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Dokładnie ta opcja nas interesuje. Kliknij napis edytuj i wybierz ustawienia odpowiadające Twoim preferencjom. Jeśli nie chcesz, aby ktokolwiek mógł wyszukać Cię na fb przy użyciu adresu mailowego, wybierz opcję Tylko ja.

Gotowe. Wiesz już jak zmienić, usunąć i ukryć adres email na fb. Z taką wiedzą możesz wprowadzić istotne zmiany, które pomogą zachować prywatność na największym portalu społecznościowym.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu