10

Pora pożegnać Nexusa 7 [prasówka]

Google wycofuje Nexusa 7 ze sprzedaży. Jego miejsce zajmuje Nexus 9, który ma być teraz podstawowym tabletem w ofercie Google Store. Tym samym jeden z najlepszych 7-calowych tabletów znika z rynku. A może nawet i przemija czas 7-calowy urządzeń tego typu. Nexus 7 RIP Wyprodukowany przez ASUS-a i dostępny przez właściwie dwie generacje Nexus 7 […]

Google wycofuje Nexusa 7 ze sprzedaży. Jego miejsce zajmuje Nexus 9, który ma być teraz podstawowym tabletem w ofercie Google Store. Tym samym jeden z najlepszych 7-calowych tabletów znika z rynku. A może nawet i przemija czas 7-calowy urządzeń tego typu.

Nexus 7 RIP

google new nexus 7

Wyprodukowany przez ASUS-a i dostępny przez właściwie dwie generacje Nexus 7 należał do grona najlepszych i przy tym atrakcyjnych cenowo tabletów z Androidem. Miejsce Nexusa 7 zajmuje teraz Nexus 9 – napędzany Tegrą K1 i nieznacznie większy tablet z logo HTC. Co najzabawniejsze, w ofercie Google’a ciągle pozostaje on jedynym niezaktualizowanym do Androida 5.1 urządzeniem. W przeciwieństwie do Nexusów 7, które we wszystkich wariantach otrzymały najnowsze wydanie systemu.

CyanogenMod na Nexus Player

Nexus Player

CyanogenMod zatacza coraz szersze kręgi i trafia do kolejnych urządzeń. Tym razem udało się stworzyć kompilację dla Nexus Playera. Pierwszy build został wydany 26 kwietnia, a za nim przyjdą kolejne, bo urządzenie dołącza do grona oficjalnie wspieranych. Pytanie, jaki jest sens we flashowaniu „normalnego” Androida na urządzeniu przygotowanym z myślą o zmodyfikowanej wersji systemu, czyli Android TV. No ale być może to jakaś część większego planu – ludzie z Cyanogen Inc. już niejednokrotnie zaskakiwali.

Trailer Call of Duty: BlackOps III

Tradycją stały się kolejne odsłony Call of Duty raz do roku. Nie inaczej będzie i tym razem. Wczoraj oficjalnie ujawniono trailer prezentujący gameplay i parę innych smaczków, które czeka nas w BlackOps III. Jak widać, będzie dużo futuryzmu, walki z robotami i technologicznych gadżetów. Twórcy potwierdzili już, że gra na PS4 będzie działać w 1080p z prędkością 60 kl/s. Jeśli chodzi o Xboksa One, na razie panuje cisza (przed burzą). Wymagania na PC wyglądają następująco:

  • System operacyjny: Windows 7 64-Bit / Windows 8 64-Bit / Windows 8.1 64-Bit
  • CPU: Intel Core i3-530 @ 2.93 GHz / AMD Phenom II X4 810 @ 2.60 GHz
  • Pamięć: 6 GB RAM
  • GPU: NVIDIA GeForce GTX 470 @ 1GB / ATI Radeon HD 6970 @ 1GB
  • DirectX: Version 11