Mobile

Nexus 5 2015 tej jesieni? Smartfona miałaby by wyprodukować Motorola [prasówka]

TP
Tomasz Popielarczyk
22

Pojawiły się pierwsze informacje o nowej generacji smartfona Nexus 5. Odświeżony model miałby pojawić się na rynku pod koniec bieżącego roku i nosić logo Motoroli. Choć póki co nie ma żadnego potwierdzenia ze strony Google'a, można sobie wyobrazić, że ten scenariusz jest dość prawdopodobny. Nexus 5...

Pojawiły się pierwsze informacje o nowej generacji smartfona Nexus 5. Odświeżony model miałby pojawić się na rynku pod koniec bieżącego roku i nosić logo Motoroli. Choć póki co nie ma żadnego potwierdzenia ze strony Google'a, można sobie wyobrazić, że ten scenariusz jest dość prawdopodobny.

Nexus 5 2015

Nowy Nexus miałby zostać zapowiedziany na konferencji Google I/O zaplanowanej na 28 maja. Do sprzedaży trafiłby jednak dopiero w czwartym kwartale bieżącego roku. Motorola, która rzekomo będzie odpowiadać za jego produkcję, ma zastosować tutaj aparaty 13 i 5 Mpix oraz ogromną baterię 4000 mAh. Żadne poważne źródło póki co jednak nie podpisuje się pod tymi doniesieniami, więc warto traktować je z dużym dystansem. Wcześniej bowiem spekulowało się, że za produkcję nowego Nexusa będą odpowiadać LG lub Huawei.

Google Keep na zegarku

Najnowsza aktualizacja notatnika Google Keep poprawiła jego integrację z zegarkami z Androidem Wear. Dzięki temu użytkownicy będą mogli zapisywać notatki za pomocą poleceń głosowych. Wystarczy bowiem hasło "Ok Google, take a note", aby uruchomić nową funkcję, a następnie podyktować treść. Proste, choć jakoś ciągle nie mogę się przekonać do mówienia do zegarka.

LG G4 wyceniany niczym Galaxy S6?

Dotąd topowe smartfony LG pozytywnie wyróżniały się na tle konkurencji atrakcyjną ceną. LG G4 ma zerwać z tą tradycją i pozycjonować się cenowo podobnie jak Samsung Galaxy S6. To dość ryzykowne posunięcie, biorąc pod uwagę dotychczasowe informacje na temat nowego urządzenia. Nie ulega bowiem wątpliwości, że będzie ono nieco słabsze od konkurenta. Wszystko okaże się już w najbliższy wtorek.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google KeepAndroid WearLG G4