Apple

Popyt na urządzenia Apple dalej wzrasta

Jakub Szczęsny
Popyt na urządzenia Apple dalej wzrasta
143

Nowa generacja sprzętu od Apple wydaje się być naprawdę udana i jak na razie można znaleźć potwierdzenie tego w statystykach. Okazuje się bowiem, że gdy już stabilizuje się kwestia dostarczania urządzeń do klientów, zainteresowanie nowymi telefonami ze stajni Apple zamiast maleć, wzrasta. To dla App...

Nowa generacja sprzętu od Apple wydaje się być naprawdę udana i jak na razie można znaleźć potwierdzenie tego w statystykach. Okazuje się bowiem, że gdy już stabilizuje się kwestia dostarczania urządzeń do klientów, zainteresowanie nowymi telefonami ze stajni Apple zamiast maleć, wzrasta. To dla Apple bardzo pozytywny wskaźnik.

Połowa przepytanych osób, które planują zakup smartfona w ciągu najbliższych trzeci miesięcy wskazało na urządzenia Apple - w stosunku do września jest to skok o 3%. Amerykański bank inwestycyjny - Piper Jaffray przeprowadził ankietę wśród 1004 osób w tym miesiącu - wyniki zostały ujawnione przez Gene Munstera, analityka Piper Jaffray i przekazano je do inwestorów, a także i do redakcji AppleInsider.

Warto wspomnieć, że w tym samym okresie w poprzednim roku, popyt na urządzenia Apple spadł z 50% do 44. Sytuacja ta wskazuje na ogromne zainteresowanie większymi urządzeniami Apple i jest do dowód na to, iż posunięcie producenta było bardzo słuszne.

Dostępność urządzeń stabilizuje się - wszystko to dzięki temu, iż dostawcy komponentów do telefonów Apple zaczynają się "wyrabiać" z zamówieniami. Bank stwierdził, iż z tygodnia na tydzień dostępność telefonów z Cupertino poprawiła się o 22 procent.

Całościowe zainteresowanie urządzaniami Apple jest większe niż deklarowany popyt na telefony z Androidem. Propozycje ujęte w zestawieniu jako "inne" osiągnęły w tym miesiącu jedynie 7% zainteresowania klientów.

Wbrew opiniom niektórych, Apple wcale się nie kończy i wszystko wskazuje na to, że zanotuje kolejny fenomenalny kwartał - jestem ciekaw tylko, jak bardzo będzie to dobry okres. Zainteresowanie telefonami zamiast słabnąć, dalej rośnie. Apple może być z siebie naprawdę zadowolone.

Grafika: 1, 2

Źródło: AppleInsider

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu