Windows

Popularność Windows 10 Mobile nie zaskakuje. Jest po prostu niska

Jakub Szczęsny
Popularność Windows 10 Mobile nie zaskakuje. Jest po prostu niska
96

Zero zaskoczenia. Najnowsze wyniki z AdDuplex wskazują jasno, że tempo wdrażania Windows 10 Mobile do telefonów Lumia od Microsoftu jest bardzo niskie. Ponadto - cały czas najpopularniejszym systemem mobilnym z rodziny Windows jest Windows Phone 8.1. Powody można mnożyć - skupmy się na najważniejszych z nich.

Wszyscy dobrze wiedzą, że Windows na komórkach to już nie szansa, lecz smutna porażka Microsoftu

Uwierzcie mi, że smutno mi o tym mówić. Mimo przejścia na słuszniejszą alternatywę, sentyment pozostał i dalej będę się wykłócał, że interaktywne kafelki w połączeniu z interfejsem dotykowym to jeden z ciekawszych pomysłów w technologiach. Ale przejdźmy do faktów - badanie panelowe AdDuplex wykazało wzrost Windows 10 Mobile od ostatniego pomiaru o mniej niż procent. Powody są dwa - bardzo mała popularność sprzętów z Windows 10 Mobile na rynku, słaby wybór słuchawek z tym systemem i niechęć użytkowników do upgrade'u. To ostatnie można powiązać ze słabą raczej świadomością technologiczną osób wybierającą Windows Phone'y (te telefony wybierają osoby szukające nieskomplikowanego i taniego urządzenia). Zważmy również na fakt, że Microsoft słownością się nie popisał i wykluczył sporą ilość słuchawek Lumia z aktualizacji do Windows 10 Mobile.

Smartfon, który najlepiej sobie radzi w świecie mobilnego Windows to Lumia 535. Nieco dalej uplasowała się legendarna Lumia 520, która nie otrzymała szansy aktualizacji do Windows 10 Mobile.

Zaskoczenia nie ma - Windows 10 Mobile nie zaszalał na rynku. I raczej już nie zaszaleje - ostatnia konferencja Build dała nam do zrozumienia, że okres wiary w ten system już minął, a to nic dobrego dla osób, które wierzyły w tę platformę. Co będzie dalej - czas pokaże. Statystyki jednak są brutalne.

Grafika: 1, 2, 3

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu