E-commerce

Zbyt mało automatów paczkowych? DHL postawi kilka tysięcy własnych - POP Box

Grzegorz Ułan
Zbyt mało automatów paczkowych? DHL postawi kilka tysięcy własnych - POP Box
5

DHL poinformował nas właśnie, iż w odpowiedzi na oczekiwania klientów zdecydował się na uruchomienie sieci własnych automatów paczkowych - POP Box.

Do tej pory, DHL wspólnie z Pocztą Polską dzielili automaty paczkowych SwipBox, jak wiemy Poczta Polska poszła już własną drogą i stawia własne automaty - Pocztex Automat, DHL zdecydował się na podobny krok i rozpoczął instalację własnych automatów pod nazwą - POP Box.

To tylko pokazuje, jak słuszną drogę obrał kilka lat temu InPost, skupiając się na rozwijaniu sieci Paczkomatów, których obecnie mamy w Polsce około 18 tysięcy. Kiedy okazało się, że klienci coraz częściej wybierają w opcjach dostawy obiór w automatach, w miejsce dostaw kurierem, mogliśmy zacząć obserwować istny wysyp podobnych maszyn od Allegro, Orlen, AliExpress, Poczty Polskiej i teraz DHL.

Agnieszka Świerszcz, CEO DHL Parcel:

Klienci oczekują od firm kurierskich pełnej swobody i elastyczności w obszarze doręczeń przesyłek. Coraz częściej decydują się na dostawy w systemie out of home, dzięki czemu swoje zakupy mogą odbierać w najbardziej dogodnym dla siebie czasie i miejscu. W odpowiedzi na te potrzeby regularnie rozwijamy sieć naszych Punktów Obsługi Paczek, a teraz dodatkowo rozszerzamy ofertę DHL o automaty paczkowe. Te działania to także kolejny, ważny krok naszej firmy w stronę zrównoważonego rozwoju. Dostawy do sieci DHL POP oraz automatów paczkowych znacznie przyczyniają się do ograniczenia emisji CO2.

DHL zdecydował się na start na umożliwienie klientom odbioru paczek ze swoich automatów POP Box aż przez 4 dni od ich umiejscowienia w automacie. Jednak patrząc po działającej konkurencji myślę, że kiedy sieć się rozwinie i spopularyzuje, czas ten skróci się, jak miało to miejsce w przypadku Paczkomatów InPostu.

Pierwsze maszyny POP Box od DHL zostaną uruchomione między innymi w Warszawie, Trójmieście, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Lublinie, Bydgoszczy, Rzeszowie, czy Olsztynie. Do końca roku ma ich być kilkaset, a docelowo DHL planuje uruchomić kilka tysięcy swoich automatów paczkowych.

Źródło: DHL.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news