YouTube

Ponad 28 milionów złotych. Tyle można zarobić przez rok grając na YouTubie. Szkoda, że nie w Polsce

PW
Paweł Winiarski
14

PewDiePie, czyli jeden z najpopularniejszych YouTuberów na świecie ma powody do zadowolenia. W porównaniu z rokiem poprzednim, jego przychody wzrosły prawie dwukrotnie. 7,4 miliona dolarów, czyli ponad 28 milionów złotych (przy aktualnym kursie walut) - tyle według szwedzkiej gazety Expressen zar...

PewDiePie, czyli jeden z najpopularniejszych YouTuberów na świecie ma powody do zadowolenia. W porównaniu z rokiem poprzednim, jego przychody wzrosły prawie dwukrotnie.

7,4 miliona dolarów, czyli ponad 28 milionów złotych (przy aktualnym kursie walut) - tyle według szwedzkiej gazety Expressen zarobił w 2014 roku Felix Kjellberg, znany szerzej jako PedDiePie, 24-letnia gwiazda YouTube’a. Przede wszystkim na materiałach typu “let’s play” , bo to dzięki nim osiągnął popularność. Aktualnie Kjellberg posiada 37,7 miliona subkskrybentów.

Dla porównania, rok wcześniej, przy 27 milionach subksrybentów, PewDiePie zarobił 4 miliony dolarów, co już było naprawdę niezłym wynikiem.

Oczywiście ciężko ocenić skąd dokładnie spłynęły do Szweda wszystkie pieniądze. Zapewne część pochodzi bezpośrednio z reklam w serwisie YouTube, część z akcji z innymi firmami. Jedno jest jednak pewne, to sukces wart odnotowania. Sam nie daję rady oglądać PewDiePie regularnie, ale to bardzo charyzmatyczny chłopak i zapewne tą właśnie charyzmą przekonał do siebie miliony subskrybentów.

W Polsce takie pieniądze z YouTuba nie są realne. Przede wszystkim ze względu na wciąż o wiele niższe stawki za reklamy. Ale mówi się, że akcje w branży gier w naszym kraju wyceniane są słabiej niż na zachodzie. Tak czy inaczej PewDiePie to jeden z przykładów, który pokazuje, że na YouTubie można zarobić naprawdę imponujące pieniądze.

grafika: 1, 2

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YouTubepewdiepie