YouTube

Nareszcie! 60 klatek w mobilnych aplikacjach dla YouTube

PW
Paweł Winiarski
9

Kilka miesięcy temu YouTube pozwolił wrzucać zwykłym, szarym ludziom materiały wideo w 60 klatkach animacji na sekundę. Sami praktycznie od początku umieszczamy na AntywebTV filmy w klatkach 50. I nareszcie będziecie je mogli w takiej samej formie obejrzeć na telefonach z Androidem i iOS. W przyp...

Kilka miesięcy temu YouTube pozwolił wrzucać zwykłym, szarym ludziom materiały wideo w 60 klatkach animacji na sekundę. Sami praktycznie od początku umieszczamy na AntywebTV filmy w klatkach 50. I nareszcie będziecie je mogli w takiej samej formie obejrzeć na telefonach z Androidem i iOS.

W przypadku gier nie ma wątpliwości. Jeśli produkcja oferuje obraz w 60 klatkach, wrzucanie do sieci materiałów z rozgrywki z niższy fps jest słabe. Sam na początku nie mogłem przestawić się z klasycznego formatu, a teraz nie wyobrażam sobie growego YT bez 60 klatek. Bardzo często przeglądam jednak serwis z poziomu telefonu lub tabletu i bardzo brakowało mi takiej funkcji w mobilnej aplikacji.

Wczoraj wieczorem sprawdzałem nasz ostatni materiał na AntywebTV i ku mojemu zaskoczeniu sam przeskoczył na 50 klatek. Początkowo myślałem, że źle coś widzę, było już późno - ale jednak okazało się, że pod ikoną „jakość” pojawiły się nowe tryby - w przypadku naszych materiałów 720p50 i 1080p50.

W związku z tym mam do Was wielką prośbę. Jeśli oglądacie nasze filmy na platformach mobilnych, w miarę możliwości uruchamiajcie je w 50 klatkach. Oczywiście nie każdemu może pasować ta trochę „teatralna animacja”, ale mobilny YT nie zawsze ustawia odpowiednią jakość w uruchomionym wideo. A moim zdaniem oglądając nasze materiały, warto z niej skorzystać.

Dla osób, które nigdy nie bawiły się w przestawianie jakości w mobilnym YT, krótka instrukcja. Stukamy w 3 pionowe kropki w prawym górnym rogu filmu, a następnie w ikonę „jakość” - wyświetli się wtedy lista trybów obrazu.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YouTube