Telewizja

Polskie HBO Go obsługuje Chromecasta! Brawo HBO, Chromecast na pewno niebawem w Polsce

Konrad Kozłowski
Polskie HBO Go obsługuje Chromecasta! Brawo HBO, Chromecast na pewno niebawem w Polsce
35

Zapowiadana przeze mnie kilkanaście dni temu obsługa Chromecast przez HBO Go stała się faktem. Użytkownicy usługi HBO i posiadacze dongla od Google mogą więc bez problemu sterować odtwarzanymi z serwisu materiałami na ekranie swojego telewizora z poziomu komputera lub urządzeń mobilnych.

okładnie 10 marca opisywałem pojawienie się ikony Chromecast w polskie usłudze HBO Go, co oznaczało dwie rzeczy: a) usługa wkrótce będzie w pełni kompatybilna z gadżetem Google'a, b) Chromecast już naprawdę niedługo oficjalnie trafi do Polski. HBO zarzekało się, że nie będzie oferowało wsparcia dla akcesorium, które nie jest oficjalnie sprzedawane na terenie naszego kraju, więc sytuacja ta musi wkrótce ulec zmianie - w przeciwnym razie działania HBO Polsa byłyby co najmniej zaskakujące.

Oczywiście obsługa Chromecast działa dokładnie tak jak można się tego spodziewać. Po rozpoczęciu odtwarzania materiału na komputerze, tablecie czy telefonie, wybieramy ikonę Chromecast i wskazujemy urządzenie, na które chcemy przekazać streamowanie. Po kilku chwilach na ekranie telewizora będziemy mogli oglądać wybrany film czy serial, z opcją zdalnego sterowania np. z tabletu. Do tej pory sprawdziłem działanie w przeglądarce Chrome i na iPadzie - wszystko poszło zgodnie z oczekiwaniami.

Niestety usługa HBO Go nie oferuje jeszcze materiałów w jakości HD (ma się to w przyszłości zmienić, HBO nie podało jednak konkretnej daty), więc w przypadku większych ekranów, powyżej 32 cali, wyraźnie widoczne będą braki jakościowe streamowanych treści. Jest to jednak ogromne udogodnienie i nie mogę się doczekać, gdy większość z popularniejszych usług VOD w naszym kraju wprowadzi obsługę Chromecasta.

P.S. Nareszcie wygodnie obejrzę The Sopranos;)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu