Polska

Polski Zortax zwiększył o 76% przychody pokazując, że na drukarkach 3D można zarobić

Grzegorz Marczak
Polski Zortax zwiększył o 76% przychody pokazując, że na drukarkach 3D można zarobić
2

Zortrax to nasza rodzima duma i chwała, jeśli chodzi o druk 3D. Firma doceniana jest w Polsce i za granicą. Teraz, szykując się do premiery na giełdzie w roku 2016, zaczynają pokazywać swoje dane finansowe. Na początek jednak dwa słowa o modelu biznesowym Zortrax. Drukarka 3D jest to zdecydowanie...

Zortrax to nasza rodzima duma i chwała, jeśli chodzi o druk 3D. Firma doceniana jest w Polsce i za granicą. Teraz, szykując się do premiery na giełdzie w roku 2016, zaczynają pokazywać swoje dane finansowe.

Na początek jednak dwa słowa o modelu biznesowym Zortrax. Drukarka 3D jest to zdecydowanie sprzęt sprzedawany w kanałach B2B, według TMT to przedsiębiorstwa odpowiadają i będą odpowiadały za 90% wartości zakupów drukarek 3D. I właśnie na tym skupia się Zortrax, którego model biznesowy operaty jest na produktach dedykowanych dla firm.

Jak im idzie? Można powiedzieć, że bardzo dobrze.

Przychody Zortax rosną o ok. 76% z kwartału na kwartał. W I kwartale 2015 roku spółka wypracowała już ponad 60% ubiegłorocznej sprzedaży i 75% zysku netto. Spółka przygotowuje się obecnie do pre-IPO i podtrzymuje chęć debiutu giełdowego w przyszłym roku.

W pierwszym kwartale 2015 przychody ze sprzedaży wyniosły 7,7 mln zł, a zysk netto 2,1 mln zł. W całym 2014 roku firma miała 12,5 mln zł przychodów i 2,8 mln zł zysku netto. Widać więc, że dynamika przychodów jest na bardzo dobrym poziomie.

Przypomnę też, że ostatnio będąc na premierze nowej drukarki Zortrax zrobiliśmy dla was bardzo fajny wywiad, zapraszam do oglądania:

https://www.youtube.com/watch?t=212&v=jRsbHvpvZog

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu