Startups

Polski startup Rublon doceniony na arenie międzynarodowej

Konrad Kozłowski
Polski startup Rublon doceniony na arenie międzynarodowej
4

Jeżeli nazwa Rublon nic Wam nie mówi, przypomnę krótko, że jest to polski startup, który na celu ma ułatwić logowanie i zastąpić tradycyjne hasła. Przez Paddy Cosgrave, będącego twórcą dobrze znanej konferencji F.ounders - gdzie goszczą także założyciele takich gigantów jak Twitter, Skype czy YouTub...

Jeżeli nazwa Rublon nic Wam nie mówi, przypomnę krótko, że jest to polski startup, który na celu ma ułatwić logowanie i zastąpić tradycyjne hasła. Przez Paddy Cosgrave, będącego twórcą dobrze znanej konferencji F.ounders - gdzie goszczą także założyciele takich gigantów jak Twitter, Skype czy YouTube, Rublon został zaliczony do grona 100 najlepszych startupów na świecie.

O polskim projekcie Rublon mieliście już okazję przeczytać na Antyweb dwukrotnie - za każdym razem w komentarzach byliście bardzo aktywni, co tylko potwierdza spore zainteresowanie możliwościami jakie oferuje. Jak informuje sam twórca Rublona, projekt otrzymał także zaproszenie na kilkudniowe spotkanie najlepiej zapowiadających się startupów, które odbędzie się już w październiku.

Rublon został zaproszony na START: zamknięte, kilkudniowe spotkanie wybranych startupów, odbywające się w paźdzerniku podczas Dublin Web Summit (www.websummit.net) w Irlandii, największej konferencji dot. Internetu w Europie. Wraz z Rublonem na spotkaniu pojawią się również Nationbuilder z San Francisco ($6,25 mln finansowania), 6wunderkinder z Berlina ($4,2 mln finansowania), Wrapp ze Stockholmu ($10 mln finansowania) oraz 9gag.com z Hong Kongu (1 miliard wyświetleń miesięcznie).

Tym bardziej więc cieszy nas obecność naszego rodaka w tak doborowym gronie. Jeżeli chcielibyście bliżej poznać autora Rublona - Michała Wendrowskiego lub sam projekt, taka możliwość nadarzy się także na konferencji InternetBeta 2012 w Rzeszowie, która odbywać się będzie w dniach 26-28 września.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

polski internetpolski startup