Świat

Polski serwis Gamedesire - międzynarodowy sukces i API

Grzegorz Marczak
Polski serwis Gamedesire - międzynarodowy sukces i API
35

Po notce na temat API dostałem od GameDesire informacje na temat ich serwisu. Okazuje się, że jest to polska platforma z grami online która w tej chwili ma ponad 13 milionów zarejestrowanych użytkowników. GameDesire występuje w ponad 30 wersjach językowych i dzięki temu skupia użytkowników z cał...

Po notce na temat API dostałem od GameDesire informacje na temat ich serwisu. Okazuje się, że jest to polska platforma z grami online która w tej chwili ma ponad 13 milionów zarejestrowanych użytkowników.

GameDesire występuje w ponad 30 wersjach językowych i dzięki temu skupia użytkowników z całego świata. Jednym z elementów sukcesu Gamedesire jest wykorzystanie API od takich serwisów jak Facebook, Hi5, Bebo czy też Friendster. Serwis w tej chwili współpracuje z największymi portalami w polsce (gryoneline.wp.pl, gramy.interia.pl - korzystają z zasobów Gamedesire).Modelem biznesowym są oprócz reklam wirtualne pieniądze, które są niezbędne po to aby móc zagrać w niektóre gry.

Mamy więc międzynarodowy serwis wywodzący się z polski, wykorzystujący API i mający dobry pomysł na biznes. Myślę, że GameDesire to bardzo dobry przykład na to, że również polskie serwisy odnoszą sukces na świecie i na to, że potrafimy wykorzystywać szansę jaką daje API od dużych serwisów społecznościowych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

beboapiFacebook