Świat

Koniec Jerrego Yanga w Yahoo coraz bliżej.

Grzegorz Marczak
Koniec Jerrego Yanga w Yahoo coraz bliżej.
5

Carl Icahn to taki miliarder, który uparł się aby wymienić zarząd firmy Yahoo po tym jak odrzuciła ona ofertę Microsoftu. Konkretnie Icahn jak swoją ofiarę upatrzył sobie Jerrego Yanga. Groźby Carla Icahna są coraz bardziej realistyczne. Ostatnio dostał on zgodę od Federal Trade Commission na zak...

Carl Icahn to taki miliarder, który uparł się aby wymienić zarząd firmy Yahoo po tym jak odrzuciła ona ofertę Microsoftu. Konkretnie Icahn jak swoją ofiarę upatrzył sobie Jerrego Yanga.

Groźby Carla Icahna są coraz bardziej realistyczne. Ostatnio dostał on zgodę od Federal Trade Commission na zakup kolejnych akcji, których wartość (razem z tym co kupił wcześniej) sięgnęła by 2,5 miliarda dolarów !

Opinia Icahna na temat poczynań zarządu Yahoo wskazuje na to, że jest on zdeterminowany w swoich działaniach

“It’s no longer a mystery to me why Microsoft’s offer isn’t around. How can Yahoo keep saying they’re willing to negotiate and sell the company on the one hand, while at the same time they’re completely sabotaging the process without telling anyone. I’m very cynical about many of the boards and CEO’s in this country, but even I am amazed at the lengths that the Jerry Yang and the board went to entrench themselves in this situation.”

Spotkanie z akcjonariuszami firmy zostało przekładane przez zarząd spółki już, dwukrotnie, kolejny termin został wyznaczony na 1 sierpnia. Zapewne na spotkaniu tym stoczona zostanie ostateczna batalia między niezadowolonymi udziałowcami pod przywództwem Icahna a dowódcą zarządu czyli Yangiem.

Czy będzie to koniec legendarnego Jerrego w Yahoo? – Z pewnością cała ta sytuacja jest na rękę Ballmerowi, bo przecież chyba nikt do nie uwierzył w to, że MS przestało się interesować Yahoo.

Podczas gdy udziałowcy Yahoo będą odwoływać zarząd (o ile się to uda), Ballmer z pewnością będzie przygotowywał kolejną ofertę przejęcia firmy. Nie będzie musiała być już ona tak atrakcyjna ani też dotycząca całej spółki – można przecież kupić tylko to co najlepsze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu