Startups

Polski projekt Woolet zebrał ponad milion złotych na Kickstarterze

Konrad Kozłowski
Polski projekt Woolet zebrał ponad milion złotych na Kickstarterze
13

Twórcy Woolet zapewne liczyli na pewne zainteresowanie ze strony użytkowników i wierzyli w sukces swojego projektu, ale takiego obrotu sprawy się chyba nie spodziewali. Mija właśnie miesiąc od momentu uruchomienia kampanii crowdfundingowej, zebranych zostało ponad 330 tysięcy dolarów i pojawili się...

Twórcy Woolet zapewne liczyli na pewne zainteresowanie ze strony użytkowników i wierzyli w sukces swojego projektu, ale takiego obrotu sprawy się chyba nie spodziewali. Mija właśnie miesiąc od momentu uruchomienia kampanii crowdfundingowej, zebranych zostało ponad 330 tysięcy dolarów i pojawili się nowi partnerzy. Tak to się powinno robić.

O Woolet pisaliśmy już w pierwszym dniu projektu na Kickstarterze wyjaśniając zamysł jego twórców, by powrócić do tematu dwa tygodnie później, na półmetku kampanii. Sam wyraziłem też spore zainteresowanie projektem i okazało się, że takich osób jak jajest znacznie więcej. Projekt poparło blisko 2400 użytkowników, którzy w sumie zadeklarowali wsparcie o wartości 331 tysięcy dolarów. Cel początkowy, w kwocie 15 tysięcy, został osiągnięty w ciągu pierwszych dwóch dni. Rezulataty przewyższyły najśmielsze oczekiwania. A to nie wszystko czym osoby odpowiedzialne za Woolet mogą się pochwalić.

Firma Woolet Inc. ogłosiła nawiązanie współpracy z Gino Rossi S.A., producentem obuwia i galanterii skórzanej stawiającym na najwyższą jakość materiałów. Woolet będzie odpowiedzialny za dostarczenie technologii wykorzystujących beacony do komunikowania się portfeli i innych przedmiotów z platformą omnichannel obecną w sklepach o nazwie Synerise, która posłuży do ich przeanalizowania.

Naturalnie tak duże wsparcie finansowe i ogromne zainteresowanie wpłynęły również na podjęcie decyzji o rozszerzeniu wsparcia Woolet dla smartfonów z systemem Windows Phone oraz rozwijanie aplikacji dla smartwatchy Apple'a oraz Pebble. Niestety, jak na razie nie wymieniona została platforma Google, Android Wear, ale powinno do tego dojść już niedługo. Ponadto, Woolet pracować będzie nad wdrożeniem ładowania indukcyjnego do swoich produktów oraz rozszerzenia oferty o kolejne wersje portfeli, które będą powstawały z ekologicznej skóry (model Vege), będą wodoodporne (materiał o nazwie Goretex.

Dla tych, którzy zdecydowali się wesprzeć projekt świetną wiadomością jest zapowiedź o planowanym dostarczeniu pierwszych sztuk portfeli już w maju tego roku. Woolet to kolejny dowód na to, że jakże szeroka kategoria wearables dysponuje ogromnym potencjałem. "Jedyne" co należy zrobić, to połączyć przedmiot, który nam codziennie towarzyszy z technologią, którą już dysponujemy. Nie należy przesadzać, dodać funkcje, które faktycznie uczynią akcesorium znacznie przydatniejszym, bezpieczniejszym i użyteczniejszym.

Aktualizacja: Końcowa kwota, którą udało się zebrać to 332 694 dolary, co po ówczesnym kursie walut dało wynik równy 1 248 400 złotych!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu