Filmy

Polacy robią film o Wiedźminie. Wygląda o wiele lepiej niż niesławna produkcja z 2001 roku

PW
Paweł Winiarski
13

"Pół Wieku Poezji Później" doczekało się nowego zwiastuna i widać, że produkcja zmierza ku końcowi. A to świetna okazja, by Wam ją przedstawić. Od fanów dla fanów, choć w obraz zaangażowani są profesjonalni filmowy. Może więc nie trzeba czekać na Netfliksa by obejrzeć dobrego Wiedźmina?

Wiedźmin bez szczęścia do filmów

Michał Żebrowski pasował do roli Geralta z Rivii, a w roli Yennefer przypadła mi do gustu Grażyna Wolszczak - tak, przetrawiłem zarówno pełnometrażowy film Wiedźmin, jak i serial, który później emitowano. Czy obrazy były jednak dobre? Niezbyt, szczególnie że przecież w 2001 roku mogliśmy również obejrzeć Drużynę Pierścienia, która jeśli chodzi o absolutnie każdy aspekt milion razy lepsza od adaptacji prozy Sapkowskiego. I już nawet nie będę się czepiał tego nieszczęsnego smoka - czytałem, że tworzyli go ludzie bez odpowiedniego doświadczenia, co w pewien sposób może usprawiedliwić efekt. Poza tym powiedzmy sobie szczerze - Polska CGI nie stała.

Trochę zaskakująca, jednocześnie napawając optymizmem była więc majowa zapowiedź serialowego Wiedźmina, który trafi na Netfliksa. No bo przecież pojawiają się tam świetne seriale (jest więc duża nadzieja, że kolejny "crap" nie przejdzie), za obraz ma być odpowiedzialny Tomasz Bagiński, którego znamy z tak świetnych produkcji, jak leciwa już ale wciąż świetna Katedra (nominacja za Oskara), a w serialu mają maczać palce Jason Brown (The Expanse) i Sean Daniel (Mumia, The Expanse). Czekam, bo chcę wreszcie zobaczyć dobry serial o popularnym fikcyjnym bohaterze, którego większość z nas kochała jeszcze przed grami CD Projektu.

Polacy nie rezygnują

Część z Was pewnie nie wie, ale w grudniu miał pojawić się na YouTube polski fanowski serial "Pół Wieku Poezji Później". Niestety produkcja zadebiutuje dopiero 21 czerwca 2018 roku, ale pokazano własnie nowy zwiastun, który nastraja do niej bardzo optymistycznie.

Oczywiście trudno oczekiwać tutaj rozmachu, który na pewno będzie towarzyszył netfliksowej produkcji, jednak tego typu materiały wielokrotnie pokazały, że czasem wystarczy pomysł i zaangażowanie. Tu obok fanów-twórców wykazali się nimi również fani sagi o Wiedźminie, zbierając na na serwisie polakpotrafi.pl wymaganą kwotę - ba, udało się zebrać nie tylko wnioskowane 27 tysięcy złotych, ale aż 48 tysięcy. "Pół Wieku Poezji Później"m a trwać około godziny.

Tym razem jednak nie zobaczymy przygód Geralta, głównym bohaterem będzie inny mutant - Lambert. Wcieli sę w niego Mariusz Drężek. Jaskierem ponownie zostanie Zbigniew Zamachowski, na ekranie zobaczymy również Madgalenę Różańską w roli Triss Merigold.

Autorami serialu jest ekipa Bez Klapsa Productions, w której składzie znaleźli się filmowcy - zespołem kieruje Jakub Nurzyński.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu