66

Netflix zapowiedział serial „Wiedźmin”

Netflix ogłosił właśnie, że cykl powieści fantasy Andrzeja Sapkowskiego doczeka się serialowej adaptacji. To znakomita wiadomość i zapowiedź nowej superprodukcji, którą będziemy mogli oglądać na tej platformie streamingowej, zwłaszcza, że jednym z reżyserów ma być Tomasz Bagiński.

Wiedźmin od Netflix zapowiedziany!

Najpierw na profilu Netflix Polska pojawił się cytat z jednego z opowiadań Sapkowskiego, internauci od razu podchwycili, że to zapowiedź serialu.

Rzeczywiście tak jest, teraz na email dostaliśmy oficjalne potwierdzenie tej informacji.

Erik Barmack, wiceprezes firmy Netflix ds. seriali międzynarodowych:

Andrzej Sapkowski stworzył bogaty i niezapomniany świat – z jednej strony pełen magii, a zarazem tak znajomy. – Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że będziemy mogli pokazać ten świat naszym użytkownikom.

Andrzej Sapkowski:

Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu których poświęciłem ponad trzydzieści lat. Jestem niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów moich książek.

Czym jest Wiedźmin?

Na tak zwaną „Sagę o wiedźminie” składa się osiem tomów – powieści i zbiorów opowiadań skupionych wokół postaci wiedźminów – wojowników, którzy w młodym wieku zyskują nadprzyrodzone zdolności pozwalające im walczyć z potworami. Na podstawie serii książek, które trafiły m.in. na listę bestsellerów dziennika New York Times, powstała uznana seria gier wideo, a sama saga została przetłumaczona na ponad 20 języków.

„Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Powroźniczej”. Ten cytat zna każdy fan sagi “Wiedźmin”….

Opublikowany przez Platige Image na 17 maja 2017

Andrzej Sapkowski będzie konsultantem przy produkcji serialu, będzie przy tym współpracował z jego producentami. Producentami wykonawczymi zostali Sean Daniel (cykl filmów Mumia, serial The Expanse) i Jason Brown (The Expanse) partnerzy z firmy produkcyjnej Sean Daniel Company, a także Tomasz Bagiński (nominowany do Oscara za krótkometrażowy film animowany Katedra, nagrodzony BAFTĄ za Sztukę spadania, autor filmu Ambicja) i Jarosław Sawko (Sztuka spadania, Another Day of Life) z Platige Image, polskiego studia produkcyjnego specjalizującego się w tworzeniu efektów specjalnych. Bagiński ponadto wyreżyseruje co najmniej jeden odcinek w każdym sezonie.

Serial Wiedźmin od Netflix

Nie wiem jak Wy, ale ja już nie mogę się doczekać. W informacji nie przekazano terminu realizacji, ale naprawdę jest na co czekać!