Biznes

Polski biznes wśród 100 najbardziej innowacyjnych firm w Europie

Maciej Sikorski
Polski biznes wśród 100 najbardziej innowacyjnych firm w Europie
4

Informacje o sukcesach Polaków zawsze cieszą. Czy to w branży gier, czy na Kickstarterze, czy w zakresie pozyskiwania inwestorów, czy otrzymywanych nagród. Tym razem będzie właśnie o nagrodzie: amerykański magazyn Red Herring uznał firmę mGenerator za jedną ze 100 najbardziej innowacyjnych w Europie...

Informacje o sukcesach Polaków zawsze cieszą. Czy to w branży gier, czy na Kickstarterze, czy w zakresie pozyskiwania inwestorów, czy otrzymywanych nagród. Tym razem będzie właśnie o nagrodzie: amerykański magazyn Red Herring uznał firmę mGenerator za jedną ze 100 najbardziej innowacyjnych w Europie.

Red Herring to wydawca m.in. magazynu i portalu poświęconych nowym technologiom, organizator imprez poświęconych IT oraz biznesowi. Pisząc krótko: Amerykanie znają branżę i wiedzą, co w niej piszczy, więc wyróżnienie przyznawane przez taki podmiot może cieszyć. Co ocenia jury? Wymienia się np. jakość zarządzania, wprowadzanie nowych rozwiązań, wyniki finansowe, kompetencje i doświadczenie pracowników. Wiadomo już kto przyznał nagrodę i za co, pozostaje napisać kilka słów o mGenerator.

To platforma do tworzenia stron, aplikacji i sklepów, wszystko w obrębie mobile (oferowane w modelu SaaS, czyli Software as a Service). Zadaniem narzędzia jest, w wielkim skrócie, wspieranie sprzedaży. Podobno w Polsce wyróżnia się ono na tle innych rozwiązań, od jakiegoś czasu firma działa także na rynkach anglojęzycznych: w USA i w Wielkiej Brytanii. Nagroda przyszła zatem w odpowiednim momencie, można ją wykorzystać w promocji za granicą. .

Twórcy platformy wskazują na kilka elementów, na które powinni zwrócić uwagę klienci. Po pierwsze, możliwe jest tworzenie rozwiązań mobilnych (aplikacji czy sklepów) z rezultatem widocznym od razu. Po drugie, proces kreacji jest intuicyjny i przebiega szybko, potem nie ma ponoć problemów z obsługą. Po trzecie, rozwiązanie było niejednokrotnie testowane w różnych warunkach: przez duże i małe firmy, na różnych przeglądarkach, platformach mobilnych czy urządzeniach. Można zatem mówić o uniwersalnym rozwiązaniu. Po czwarte, koszty nie są podobno wysokie, a to może przyciągać klientów z różnych części świata. Na koniec mogę dodać, że mGenerator jest zintegrowany z popularnymi platformami e-commercowymi, wśród których wymieniania się m.in. Magento, Shoper, Click Shop, osCommerce.

Ile prawdy jest w zapewnieniach twórców? Sam nie korzystałem z ich platformy, ale przyznana nagroda może świadczyć o tym, że Polacy faktycznie stworzyli coś dobrego, innowacyjnego i godnego polecenia. Kciuki w górę, ręce składają się do oklasków. Mam nadzieję, że ekspansja na rynkach anglojęzycznych będzie przebiegać sprawnie i za kilka kwartałów/lat usłyszymy o naprawdę dużym sukcesie mGenerator - tym razem w wymiarze finansowym.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

m-commercenagroda