Felietony

Polska vs Niemcy – rynek mobilny

Grzegorz Ułan
Polska vs Niemcy – rynek mobilny
10

Dawno nie było u nas żadnej infografiki. W pewnym momencie przejadły się Wam te obrazkowe wizualizacje, przyznam, że i nam, ale dziś dostaliśmy nową, wydaje mi się, że bardzo ciekawą, a prezentującą aktualny stan naszego polskiego rynku mobilnego, w porównaniu z tym za naszą zachodnią granicą. Ok...

Dawno nie było u nas żadnej infografiki. W pewnym momencie przejadły się Wam te obrazkowe wizualizacje, przyznam, że i nam, ale dziś dostaliśmy nową, wydaje mi się, że bardzo ciekawą, a prezentującą aktualny stan naszego polskiego rynku mobilnego, w porównaniu z tym za naszą zachodnią granicą.

Okazuje się, że podstawowe mierniki użyte w tej infografice świadczą, że rozwój rynku mobilnego w Polsce coraz bardziej zbliża nas do Europy Zachodniej, przynajmniej w tym segmencie. Odstajemy jeszcze tylko w przypadku penetracji smartfonów 25% (choć widziałem gdzieś badania wskazujące już znacznie ponad 30%) do 50 w Niemczech. Ciekawą informacją jest również popularność Symbiana za granicą, jeszcze dwukrotnie większa niż u nas.

Co mnie zaskoczyło to lider pod względem liczby odsłon - mobilna WP.PL - 141 milionów. Wydawało mi się, że tu jednak Google wygra ze swoją mobilną wersją wyszukiwarki.

Infografikę przygotowały Mobileweekly&Mobberry.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Polskarynek mobilnyNiemcy