Gry

Polska gra na stoisku Mozilli. Lubię te małe zwycięstwa!

Marcin M. Drews
Polska gra na stoisku Mozilli. Lubię te małe zwycięstwa!
12

Kolejna polska gra na Zachodzie. Captain Rogers rodzimego studia Enclave Games gości właśnie na Mobile World Congress 2014 w Barcelonie. Nie jest to sukces na miarę Wiedźmina, jednak cieszę się bardzo, bo to kolejna cegiełka budująca polski gamedev. Małe gry, duże gry - nie warto miedzy nimi szuk...

Kolejna polska gra na Zachodzie. Captain Rogers rodzimego studia Enclave Games gości właśnie na Mobile World Congress 2014 w Barcelonie. Nie jest to sukces na miarę Wiedźmina, jednak cieszę się bardzo, bo to kolejna cegiełka budująca polski gamedev.

Małe gry, duże gry - nie warto miedzy nimi szukać różnic, co udowodnił ostatnio Flappy Bird. Jedną z takich mikroprodukcji jest Captain Rogers stworzony specjalnie pod Firefox OS. W momencie, gdy piszę te słowa, Andrzej Mazur, szef Enclave Games, bawi w Barcelonie jako oficjalny gość Mozilli, prezentując swoją grę!

Gra Captain Rogers została stworzona do tego, by pokazywać, że wrzucenie gier HTML5 na Firefox OS to bardzo prosta sprawa. (...) Biorę udział w ważnych wydarzeniach Mozilli, jednocześnie promując Enclave Games, z czego się ogromnie cieszę. Świetną ku temu okazją było chociażby poprowadzenie warsztatów z tworzenia gier HTML5 podczas Mozilla Festival kilka miesięcy temu w Londynie. (Andrzej Mazur)

Enclave Games to młodziutkie, niezależne studio skupiające się na tworzeniu gier w HTML5. Na koncie ma póki co dwie sympatyczne produkcje, w które możecie zagrać na stronie producenta. Nie da się ukryć, że Mazur celuje w dość wąską niszę, wszak Firefox OS świata póki co nie podbił, jednak to dopiero pierwsze kroki rozwijającego się Enclave, a oficjalne wsparcie Mozilli stanowi naprawdę dobry znak. Pamiętać też należy, że stworzone w HTML5 produkcje z powodzeniem wyeksportować można na dowolną platformę - iOS, Android, Blackberry, Windows 8, PC czy Mac.

W dobie sukcesów wysokobudżetowych produkcji polskich łatwo przeoczyć takie małe zwycięstwa, jednak byłoby to niewybaczalnym błędem. Andrzej Mazur jest, podobnie jak Nikodem Szewczyk, człowiekiem, który potrafił stworzyć grę bez budżetu, inwestując w to wyłącznie własną kreatywność. Historia branży gier wskazuje, że właśnie tacy ludzie osiągają z czasem najwięcej. Dlatego też uważam, że warto wesprzeć Enclave Games i kibicować rozwojowi firmy.

Enclave Games: strona oficjalna, profil FB

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MozillagamedevMWC2014