Polska

Polska finałami stoi – profesjonalni wirtualni czołgiści za miesiąc w Warszawie

Kamil Ostrowski
Polska finałami stoi – profesjonalni wirtualni czołgiści za miesiąc w Warszawie
0

Mam nadzieję, że nie jesteście zmęczeni jeszcze e-sportową atmosferą. Za tydzień zaczyna się finał Intel Extreme Masters, które prawdopodobnie, podobnie jak rok temu, zdefiniuje pojęcie „widowiska” na najbliższy rok. Jednakże to nie wszystko, bo duże wydarzenie będzie miało miejsce także w Warszawie...

Mam nadzieję, że nie jesteście zmęczeni jeszcze e-sportową atmosferą. Za tydzień zaczyna się finał Intel Extreme Masters, które prawdopodobnie, podobnie jak rok temu, zdefiniuje pojęcie „widowiska” na najbliższy rok. Jednakże to nie wszystko, bo duże wydarzenie będzie miało miejsce także w Warszawie. Finał ligi, w której do wygrania było 2,5 miliona dolarów.

Na początku ubiegłego roku studio Wargaming.net, producent World of Tanks postanowił iść ścieżką wydeptaną już przez twórców League of Legends, Dota 2 czy StarCrafta II. Zapadła decyzja, żeby zainwestować we własną ligę – w organizowaną i finansowaną przez producenta. Do takiego interesu z reguły się dokłada, jednak jak pokazały przykłady innych firm, opłaca się podejmować takie działania.

Na nagrody dla uczestników ligi przekazano znaczącą sumę – 2,5 miliona dolarów, do rozdania na przestrzeni roku. Dla porównania: na drugi  sezon League of Legends Riot Games przeznaczyło 5 milionów dolarów, a już ponad 2 miliony dolarów zgarniali uczestnicy samych tylko finałów trzeciego sezonu. Nieco więcej wynosiła pula nagród w turnieju The International w 2013 roku. Niemniej, trzeba brać pod uwagę, że Wargaming.net dopiero stawiał pierwsze kroki w świecie e-sportu. Jak sami przedstawiciele firmy przyznają, że jeszcze sporo pracy przed nimi, jeżeli chodzi o zapewnienie World of Tanks odpowiedniego miejsca na e-sportowym piedestale (rzućcie zresztą okiem na mój wywiad z Andreiem Tarantsau).

Stworzenie ligi Wargaming.net to dla twórców World of Tanks może okazać się w perspektywie czasu przełomowym wydarzeniem dla dewelopera. W świecie e-sportu ewidentnie brakuje „tego trzeciego”, który zawsze był obecny. Głowę powoli podnosi, upadły do niedawna, Counter-Strike. Jednakże, World of Tanks ma bardzo silną pozycję.

Jeżeli chcecie się przekonać, ile pieniędzy i ile emocji leży w e-sportowej sferze tej gry, to powinniście wybrać się za miesiąc na finały ligi. Na nasze szczęście, odbędą się one w Warszawie – w sali premierowej Multikina, w Złotych Tarasach. Impreza odbywa się w dniach 4-6 kwietnia, a wejście będzie darmowe. W wielkim finale zetrze się ze sobą czternaście drużyn z całego świata. Polskę reprezentować będzie Lemming Train.

Ja na pewno się wybiorę. World of Tanks urosło zbyt wielkie, żeby podchodzić do niego z doskoku. Pora się bardziej zainteresować.

  • Źródło: Informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

World of TanksWargaming