Felietony

Polska chmura Storino wkrótce na iPhone, MacOS oraz czytnik Boox! + ekskluzywna galeria zrzutów ekranu

Szymon Barczak
Polska chmura Storino wkrótce na iPhone, MacOS oraz czytnik Boox! + ekskluzywna galeria zrzutów ekranu
14

Temat polskiej usługi wirtualnego dysku Storino był poruszany na Antywebie już nie raz. Około dwa tygodnie temu firma SkyStorage wypuściła dla swojej usługi aplikację na Androida. Dziś natomiast otrzymałem informację, że zapowiadana wcześniej aplikacja na iPhone jest już gotowa w wersji alpha i czek...

Temat polskiej usługi wirtualnego dysku Storino był poruszany na Antywebie już nie raz. Około dwa tygodnie temu firma SkyStorage wypuściła dla swojej usługi aplikację na Androida. Dziś natomiast otrzymałem informację, że zapowiadana wcześniej aplikacja na iPhone jest już gotowa w wersji alpha i czeka na akceptację w AppStore. Zanim program stanie się dostępny dla wszystkich, zapraszam do przejrzenia ekskluzywnej galerii zrzutów ekranu. Mam dla Was również kilka informacji na temat przyszłości projektu, z których dowiecie się, na jakie platformy trafi w najbliższym czasie Storino.

Rozmawiałem z Tomaszem Popów, CEO SkyStorage na temat przyszłości Storino. Jest już wersja na Windows, jest wersja na smartfony, jednak w jednym z komentarzy do poprzedniego wpisu pojawił się zarzut, że nie ma wersji na Mac OS. Będzie - pod koniec tego roku lub na początku następnego. Nie jest pewne, czy pojawi się wersja na Linuksa, ale ekipa SkyStorage szykuje naprawdę sporą rewelację.Mówiłem już, że polska chmura ma dla mnie taką przewagę nad rozwiązaniami typu Dropbox właśnie dlatego, że jest polska. Usługa jest dostosowana do polskich warunków, podlega polskim urzędom, a twórcy doskonale znają polski rynek. Może o tym świadczyć naprawdę ciekawy ruch. Otóż Storino będzie współpracować również z innym urządzeniem, które nie jest na obecną chwilę obsługiwane przez żadną tego typu usługę. Synchronizacji będziemy mogli poddać również nasze czytniki książek elektronicznych! Nie będzie to Kindle, a Onyx Boox, gdyż właśnie ten czytnik sprzedaje się w Polsce najlepiej. W przeciwieństwie do Kindle, które trzeba sprowadzać z zagranicy, Boox jest dla polskiego klienta na wyciągnięcie ręki - sprzedają go takie sklepy jak Vobis, Komputronik, Media Markt, Saturn, co przekłada się na lepszą sprzedaż w naszym kraju.

Podczas tworzenia aplikacji na ten czytnik firma współpracuje z polskim dystrybutorem czytnika, z którym sąsiaduje we Wrocławskim Parku Technologicznym. Z pewnością aplikacja będzie zatem dopracowana do perfekcji.

Brawo dla SkyStorage za tak szybki rozwój i innowacyjność!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu