Moje przemyślenia

Mapy Google mają nową warstwę - pogoda

Jan Rybczyński
Mapy Google mają nową warstwę - pogoda
4

Niedawno Google wprowadził do swoich map informacje o korkach. Najwyraźniej dalej chce rozwijać swoją usługę dodając nowe funkcje. Mapy Google od teraz oferują również informacje o pogodzie. Co prawda pogoda była od dawna dostępna w Google Earth, samodzielnej aplikacji do obsługi map, posiadającej w...

Niedawno Google wprowadził do swoich map informacje o korkach. Najwyraźniej dalej chce rozwijać swoją usługę dodając nowe funkcje. Mapy Google od teraz oferują również informacje o pogodzie. Co prawda pogoda była od dawna dostępna w Google Earth, samodzielnej aplikacji do obsługi map, posiadającej wiele zaawansowanych funkcji, nie ma jednak w tym nic dziwnego, że coraz więcej  z tych funkcji trafia właśnie do map dostępnych z poziomu przeglądarki. Google konsekwentnie realizuje plan, w którym wszystko dostępne jest z przeglądarki. Jest to konieczne, żeby Chromebook znalazł swoje miejsce na rynku.

Tak naprawdę pogoda w mapach Google mówi sama za siebie. Można ją włączyć w prawym górnym rogu, w tym samym miejscu co zdjęcia i informacje o korkach. Po zaznaczeniu pogody, pojawi się nowa warstwa, która zależnie od przybliżenia pokaże nam pogodę na całym świecie, lub w najbliższej okolicy. Bezpośrednio na mapie widać aktualną pogodę, po kliknięciu na daną ikonę wyświetlona zostanie prognoza na najbliższe 4 dni. Możemy zobaczyć szczegółową prognozę godzinową lub dziesięciodniową, w tym celu po kliknięciu odpowiedniego linka zostaniemy przeniesieni do serwisu weather.com.

Jak wspomniałem, sama funkcja nie jest przełomowa, była dostępna już wcześniej w Google Earth, dodatkowo istnieje wiele serwisów oferujących prognozę pogody. Mimo wszystko wygodnie jest mieć wszystko w jednym miejscu i planując swój urlop sprawdzić trasę, korki i pogodę w okolicy.

Najlepiej nową funkcję przedstawia poniższy filmik promocyjny:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

google mapsGoogle Mapypogoda