VOD

Polska cena Disney+ pokazuje, że nowe VOD poważnie zagrozi HBO, Netfliksowi i innym

Konrad Kozłowski
Polska cena Disney+ pokazuje, że nowe VOD poważnie zagrozi HBO, Netfliksowi i innym
75

Poznaliśmy prawdopodobną cenę Disney+ w Polsce. Jeżeli usługa VOD będzie rzeczywiście tyle kosztować, to obecne na polskim rynku platformy VOD mają się czego obawiać.

Prawdopodobna polska cena Disney+

Niektórzy użytkownicy Disney+ z terenów Polski ujrzeli w aplikacji mobilnej ekran z możliwością rozpoczęcia subskrypcji usługi, gdzie kwota comiesięcznego abonamentu wynosiła 32,99 zł. Są to jednak zrzuty ekranu z aplikacji na platformie zewnętrznej, gdzie rozliczenia prowadzone są przez pośredników, jak Apple w App Store, a tam ceny subskrypcji są zazwyczaj nieco wyższe, ze względu na marzę właściciela platformy. W związku z tym, można domniemywać, że podstawowa cena Disney+ może wynieść w Polsce np. 24,99 zł czy 29,99 zł.

Tym bardziej, że nie wiemy jednak, z jak obszerną ofertą wystartuje serwis Disneya w Polsce, bo aktualnie część jego produkcji trafia do katalogu innych usług, jak HBO GO. Tutaj znów brakuje nam informacji, na jak długo się tam pojawiają i czy są to umowy na wyłączność - Disney nie popełniłoby przecież takiego błędu będąc tuż za rogiem startu swojej platformy w nowych regionach, w tym w Polsce. Sytuacja jest więc dość skomplikowana, a zerkając na ceny i atrakcyjność ofert konkurencji, śmiem twierdzić, że Disney+ będzie w momencie debiutu najgorętszym produktem na rynku.

Zainteresowanie Disney+ jest ogromne

Wszystko z powodu klasyków, do których widzowie uwielbiają wracać, a także nowych produkcji, których w Polsce, aż do momentu uruchomienia usługi, nie obejrzymy w żadnym innym miejscu. Skalę zainteresowania Disney+ i oryginalnymi produkcjami jak "The Mandalorian" pokazują dyskusje na grupach dyskusyjnych poświęconych serwisom VOD, gdzie nie brakuje chętnych na dołączenie do współdzielenia konta. Pierwszy serial aktorski Star Wars podbił też tę ciemniejszą stronę sieci, gdzie pojawił się do pobrania i obejrzenia pierwszy odcinek "The Mandalorian". W krajach, gdzie z usługi już można skorzystać, liczba abonentów wynosi 10 milionów w zaledwie dzień od startu.

Kiedy Disney+ pojawi się w Polsce? Na to pytanie staramy się odpowiedzieć od jakiegoś czasu - możliwe, że nastąpi to już 31 marca albo kilka miesięcy później. Co prawda kraje Europy Wschodniej widnieją na rozpisce dopiero przy dacie 2022, ale wiele wskazuje na to, że doczekamy się Disney+ w Polsce (nieco) wcześniej.

 

Polecamyu

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu