Facebook

Połączenie Facebooka i Google Now? Poznajcie świetne Facebook Cards

Konrad Kozłowski
Połączenie Facebooka i Google Now? Poznajcie świetne Facebook Cards
6

Myślę, że ilość danych zebranych na przestrzeni lat przez Google i Facebooka na temat użytkowników jest już porównywalna. Google postanowiło te informcje wykorzystać, by móc odpowiadać na niezadane jeszcze pytania - tak narodziło się Google Now. Gdyby Facebook decydował się na podobny ruch, efektem...

Myślę, że ilość danych zebranych na przestrzeni lat przez Google i Facebooka na temat użytkowników jest już porównywalna. Google postanowiło te informcje wykorzystać, by móc odpowiadać na niezadane jeszcze pytania - tak narodziło się Google Now. Gdyby Facebook decydował się na podobny ruch, efektem mogłyby być właśnie Facebook Cards.

Na początku zaznaczę, że nie jest oficjalny produkt Facebook, a jedynie koncept i zapoczątkowany projekt jednego z jego użytkowników. Amine Zafri przygotował grafiki prezentujące jak mogłyby wyglądać karty z informacjami, któe pojawiałyby się w w naszym News Feedzie. Zawarte tam informacje dotyczyłyby pogody, przypomnień, wyników sportowych, wydarzeń oraz emisji w telewizji. Naturalnie są to jedynie przykłady, ponieważ potencjalne możliwości projektu są znacznie większe.

Opracowany został także pewien szablon tego, w jaki sposób każda z kart byłaby zbudowana. Na dwóch przykadach możemy zobaczyć, że po kliknięciu na dane na temat pogody będziemy odsyłani do strony internetowej z prognozą, zaś pod strzałka ukryte zostało "więcej opcji". Jakich? Nie wiemy, ale domyślam się, że mogłyby tam się znaleźć opcje dotyczące lokalizacji, o któych informacje chcielibyśmy oglądać.

Drugi z przykładów prezentuje przypomnienie o spotkaniu - na karcie oprócz podstawowych informacji znalazła się także grafika oraz dwa przyciski pozwalające na przejście do wydarzenia lub odrzucenie karty. Początkowy projekt nie zakładał tak bogatej zawartości kart, ale jak przyznał sam Amine niezbędne było zwykłe urozmaicenie interfejsu.

Muszę przyznać, że sam pomysł i jego wykonanie jest nad wyraz ciekawe. Raczej mało prawdopodobne jest, by Facebook zdecydował się na wprowadzenie takiej nowości, ponieważ byłaby ona wyraźnym odwzorowaniem produktu Google. W pewnym stopniu nie musimy się nawet zastanawiać, jak wyglądałaby jedna z takich kart na naszym Facebooku, ponieważ Amine stworzył dodatek do przeglądarki Chrome, który generuje kartę pogodową i wyświetla ją w News Feedzie. Przekonajcie się sami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebookgoogle nowNews Feed