Social Media mają swoje wzloty i upadki, ale czasem jednak przychodzi pora na powolne odejście w cień. Czy tak się stanie i dla tej? Póki co nie wygląda to kolorowo, szczególnie w Europie.
Polacy w czołówce Europy. Właściciel popularnej platformy może tylko załamać ręce

Właściciel popularnej platformy nie ma ostatnio dobrego czasu, kontrowersja goni kontrowersje, które powodują spore straty na giełdzie. Poza nimi może jeszcze odczuć utratę wiary w Twittera, to bowiem stamtąd, Europejczycy zaczęli masowo odchodzić, a w top 3 krajów – niespodzianka.
Polacy w czołówce Europy. Nie chcą pisać na Twitterze
Platforma Elona Muska opublikowała kwietniowy raport w ramach Aktu o usługach cyfrowych Unii Europejskiej (DSA), do którego są zobligowane firmy działające na terenie Europy. On zaś dostarczył ciekawych liczb, z których można odczytać, jak bardzo zaczęło się zmieniać Europejczyków do X (dawniej Twitter) na przestrzeni niecałego roku, od zaledwie sierpnia 2024.
Licząc od tamtego miesiąca, w Europie zrezygnowało z dawniej prominentnego przykładu mediów społecznościowych aż 11 milionów użytkowników. Co ciekawe, wśród czołowej trójki, która stanowi około 50% odchodzących – są Polacy. Na pierwszym miejscu się plasują Francuzi, których odeszło od zeszłego roku 2,7 miliona osób, na trzeciej pozycji się uplasowali nasi sąsiedzi. Niemców ubyło aż 1,3 miliona, zaś jak to wyglądało w Polsce? Aż o pół miliona więcej niż Niemców, 1,8 miliona Polaków stwierdziło, że nie będzie dalej korzystać z usług X.
W tej chwili na Twitterze działa około 95 milionów kont zarejestrowanych w Europie, czyli na przestrzeni ostatnich sześciu miesięcy stracono ich ponad 10%. Europa ogólnie ma dość słabą opinię o tym reprezentancie social media. Nawet komisja nie uważa, aby stanowiła za duże zagrożenie i nie podejmuje innych działań niż decyzja o wykroczeniach dotyczących nielegalnej treści.
Inne ciekawostki, które można o naszym kraju wyczytać, to choćby fakt, że w zespole zajmującym się moderacją, jest jedna osoba natywnie posługująca się polskim i jedna jako drugim językiem.
Źródło: X (dawniej Twitter)
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu